Levý utkání rozhodl již v úvodu

3. 11. 2013

Velmi těžké utkání sehráli bílinští fotbalisté v uplakaném sobotním počasí na svém stadionu. Do Bíliny přijel velmi dobrý tým z Kadaně, posílený o několik fotbalistů z Chomutova. Přesto se Bílině podařilo jít rychle do vedení. Už ve 3. minutě pronikl Vlasák po pravém křídle, nahrál nabíhajícímu Levému a ten z voleje skóroval od tyče do brány.

Po dvaceti minutách získala Kadaň mírnou převahu, ale spolehlivě pracující obrana domácích nepustila téměř po celé utkání hosty ke střelbě. Ti hrozili pouze centry, které velmi jistě likvidoval brankář Vondráček. Jediné opravdu vážné nebezpečí pro domácí obranu představoval výborný Nigerijec Ojini, rychlý, technický a průbojný fotbalista, který prý má stálé bydliště ve španělské Seville. Ale i tento hráč byl bílinskými obránci eliminován a ke gólové šanci se nedostal.
   Ve druhém poločasu pokračoval tlak Kadaně, domácí hrozili rychlými brejky. Ten nejhezčí přišel v 73. minutě, kdy Masopust vysunul Záhradského, výborný „Koky“se zbavil obránce a předložil tutovku Vlasákovi. Ten bohužel z malého vápna přestřelil.
K dramatické situaci došlo před koncem zápasu, kdy neudržel nervy na uzdě kadaňský Uhlík, nakopl bez míče domácího Mergla a byl poslán do kabin. Na odchodu ještě poškodil sedačku na lavičce hostí a hrubě urážel rozhodčího. Nervy však neudržel i domácí Schuchardt a i on byl vyloučen za oplácení. Bílinští cenné vítězství udrželi a dále vedou KP Ústeckého kraje.

Bílina – Kadaň 1:0/1:0/
Branka:3.min.Levý
Sestavy: Bílina: Vondráček- Mergl, Choutka O., Pavlíček, Žemba- Augusta, Levý/83.Katrenič/,Vlasák,Choutka M./53.Schuchardt/,Zahradský,-Měšťánek/64.Masopust/
               Kadaň:Perestjuk-Čibenka, Moravec, Krchník, Grubiša,-Selak, Uhlík, Nádeník, Štuclík, Ojini/61.Vehabovic/, Mikeš