Litvínov byl nad naše síly

16. 11. 2014

Třetí porážku v řadě má po víkendu na kontě celek Bíliny v krajském přeboru. Tentokrát se domácí utkali s Litvínovem, vedoucím celkem KP.

Bílina hrála solidní fotbal. Bylo však znát, že v obraně chybí tři opory (Mergl, Karel, Žemba). Trenér Kovačka musel v sestavě improvizovat a další ránu obdržel už ve 3. minutě, kdy se zranil střelec Tůma. Proti výbornému soupeři, který má základu devět hráčů do 23 let a dva zkušené třicátníky, se oslabení domácí neprosadili.  Už v 7. minutě bílinští neobsadili dobře hráče soupeře a ti po standardce hlavou skórovali . Poločasové skóre 0:1 bylo pro domácí ještě milosrdné.

V 52. minutě se podařil krásný kousek hostujícímu Khaurovi. Z 25 metrů trefil z voleje šibenici. Brankář Vondráček byl bezmocný. Třetí hřebíček zatloukli hosté v 73. minutě, kdy třemi přihrávkami na jeden dotek zcela vyřadili obranu domácích.

V koncovce dali čestný úspěch nakonec i domácí. Asi nejlepší hráč Bíliny v tomto utkání Gutsch v 82. minutě skvěle našel nabíhajícího Katreniče, který obloučkem přehodil hostujícího brankáře. Na brankové čáře doklepl Kotěšovský. Pokus o závěrečný tlak Bíliny hráči Litvínova nepřipustili. „Dnešní soupeř ukázal své nesporné kvality. Byli jsme neškodní směrem dopředu a ani defenzíva dnes nefungovala tak, jak bývá zvykem. Ačkoli jsme nehráli špatně, Litvínov nás téměř k ničemu nepustil. Před námi jsou poslední dvě kola. Věřím, že se tým zvedne a nějaké body v závěru podzimu ještě získáme“, komentoval utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.

Bílina – Litvínov 1:3 (0:1)

Sestava domácích: Vondráček – Bečvařík (46.Choutka), Gutsch, Pavlíček, Baran – Říha (73.Procházka), Podaný, Vlasák, Levý- Tůma (3.Kotěšovský), Schuchardt (57.Katrenič)