Litvínov doma body nepustil

5. 11. 2012

Pěti zápasová šňůra bez porážky bílinských v krajském přeboru skončila v Litvínově.  Mladé domácí mužstvo bylo rychlejší, vytvořilo si více šancí a vyhrálo zaslouženě.  V úvodu sice dobře vystřelil Mergl, ale  hořelo v 7.minutě. Egrt, který hrál dva roky v Bílině, dostal míč za obranu  a obloučkem přehodil vybíhajícího Vondráčka.  Hosté sice reklamovali postavení mimo hru, ale branka platila.   Domácí hráli na rychlé útoky, v 18.minutě včas vyběhl Vondráček a zachránil.  V 35.minutě střílel těsně vedle domácí Macko a po něm měl velkou šanci Horský, ale byl z toho jen roh. Přesto se mohla radovat Bílina. Ve 42.minutě Baran našel přesně Bečvaříka, ten se objevil sám před domácím brankařem Valešem, ale střílel jen do něho.  Potom opět včasným vyběhnutím zachraňoval Vondráček.  V nastavení ještě hlavičkoval vedle Baran. Po přestávce zrychlila Bílina hru, Levého střelu brankař Valeš vyrazil a Vosátkův gól neplatil pro ofsajd.    Potom zastavil unikajícího Egrta Pavlíček a vzápětí se vyznamenal Vondráček.  Rozhodnutí přinesla 72.minuta, když dezorientovaný Choutka O. si srazil míč do vlastní branky.  Potom se hra hodně přitvrdila. Domácí dokončili dílo bílinské zkázy v závěru, kdy do otevřené obrany pronikl sám Egrt a vstřelil třetí branku domácích.

„Zápas ovlivnila 7.minuta,  metrový ofsajd a domácí vedli. Sice jsme se potom snažili útočit, ale bez brankového vyjádření,“ byl po zápase stručný bílinský trenér Jaroslav Kovačka.

Branky: 7. a 88.Egrt, 72.Choutka O.(vl)

ŽK: 2 – 4

Rohy: 4 – 1

Rozhodčí: Bouma – Šťastný, Hlinka

Bílina: Vondráček – Choutka O., Vosátka, Pavlíček, Mergl – Levý, Katrenič (64.Žemba), Augusta, Baran – Novák, Bečvařík (80.Choutka M.)