Mág Vondráček vychytal v penaltách druhý bod

22. 9. 2013

V 7. kole KP přivítala Bílina na svém hřišti ambiciozní mužstvo  z Litoměřic, jehož vedení se nijak netají cílem zvítězit v KP a postoupit do divize. Do cesty se jim postavil mladý tým Bíliny, který v dosavadním průběhu podzimní části soutěže předvádí atraktivní fotbal s pevnou obranou, technickou a běhavou zálohou a rychlými útočníky.

V utkání s Litoměřicemi dominovaly obrany obou týmů, které téměř nepřipustily brankové šance. Přesto se několikrát podařilo hlavně bílinským hráčům ohrozit veterána Zd. Diveckého v brance hostů. Na konci 1. poločasu po průniku Masopusta dorážel Augusta, ale Divecký zachránil, v 54. minutě Měšťánek zblízka znovu nechal vyniknout brankáře hostí.

Domácí se cítili poškozeni v 80. minutě, kdy byl hrubě faulován Měšťánek

a místo druhé žluté pro obránce Litoměřic následoval trestný kop bez dalšího trestu. Nakonec zápas dospěl až k závěrečnému penaltovému rozstřelu a přišla velká chvíle domácího brankáře Martina Vondráčka.

Na první střelu Dolejšky si sáhl, druhou ( kopal Grunert) vyrazil u pravé tyče a třetí ránu Novotného vyrazil pro změnu u levé tyče. Jeho mistrovské zákroky potvrdily cenné dva body pro Bílinu. Za domácí jistě proměnili penalty Vlasák a Mergl. Po utkání vyjádřili spokojenost s výkonem trenér Kovačka i šéf klubu Procházka.

Bílina  Litoměřice 0:0/2:1p./

Sestava Bíliny : Vondráček- Mergl, O.Choutka, Žemba/73. Vosátka/,Pavlíček, Augusta, Schuchardt /85. Bečvařík/, Masopust /46. Levý/, Záhradský / 75. M.Choutka/, Vlasák, Měšťánek