Modlany nás vybraly

3. 4. 2017

Bez potrestaného Mergla, zraněných Kotěšovského, Levého a Hromádka a s nedoléčeným Záhradským nastoupila doma Bílina k dalšímu derby utkání proti posíleným Modlanům (exligoví Doležal, Pikl, Slavík). V týmu hostů hrál i bílinský odchovanec Gutsch. Celé utkání mělo vyrovnaný průběh, na šance snad byla Bílina i lepší, bohužel týmu se nedaří vstřelit gól, který by dodal hráčům potřebné sebevědomí a uklidnil je. Modlany nás předčily v produktivitě a daly  dvě branky v úvodní části  zápasu .  Nejprve T. Vavrinec zužitkoval přesný roh Doležala, potom v 26. minutě Kupka dorazil pohodlně míč po závaru v pokutovém území domácích.

Druhý poločas góly  nepřinesl , Bílina marně dobývala branku Modlan. Když už se zdálo, že krásná střela Hurta skončí v síti, tygří skok Slavíka opět zkazil domácím radost. Do statistik zápasu je třeba zaznamenat i dvě červené karty, domácího Katreniče a hostujícího J. Vavrince v závěru zápasu. Zmínit je třeba i vynikající kopací techniku M. Doležela, jehož dlouhé pasy, standardky i přehled  jsou lahůdkové.

"Další domácí utkání a další porážka. Samozřejmě z toho nemáme radost. Dnes jsme na dobře řízenou defenzívu hostí nenalezli žádný recept. Naše gólové příležitosti v prvním poločase jsme neproměnili, naopak Modlany proměnily jednu ze svých standartních situací a jeden brejk. Poté již zkušeně držely vedení. My jsme dnes byli bezzubí", okomentoval utkání Petr Procházka.

Bílina – Modlany 2:0(0:0)

Sestava domácích: Pohl- Bečvařík, Šoufek, Katrenič, Baran - Král, Hurt, Pavlíček  Záhradský - Procházka, Tůma

Střídali: Coufal, Rokos