Modrá odjela s debalkem

15. 9. 2014

Spokojení diváci byli v sobotu odpoledne svědky přehlídky ofenzivního fotbalu s mnoha krásnými akcemi a se šesti pěknými góly. Ze strany hostů to byl nepovedený výkon.Utkání předznamenala fatální chyba brankáře hostí v 9.minutě, kterému centr Tůmy ze 40 metrů vypadl z koše do vlastní branky.
   Druhý gól domácích ve 14. minutě  byl famózní. Milimetrový pas Žemby přímo ze vzduchu nádherně zpracoval Tůma do dlouhé kličky, kterou vyřadil obránce i brankáře a z úhlu trefil prázdnou bránu.Ofenzivní představení v prvním poločase uzavřel v 41.minutě Katrenič, který po Levého přesné kolmici za obranu přehodil bezmocného Kratochvíla v brance hostů z Modré.
 Gólostroj domácích se nezastavil ani ve druhé půli. V 72. minutě brejk dvojice domácích útočníků přesně zakončil Kotěšovský po přihrávce Tůmy.
 Tentýž hráč přidal další gól o dvě minuty později, tentokrát po centru Bečvaříka. Hosté si vytvořili za celý zápas minimum šancí. Brankáře domácích nejvíce potrápila střela do břevna z ojedinělé standardky.
 Účet zápasu uzavřel po nacvičené akci hlavou Vlasák, který u bližší tyče proměnil přesný roh vynikajícího Tůmy. Jedinou kaňkou povedeného odpoledne na Kyselce bylo obnovené zranění obránce Mergla.
   Výkon domácích charakterizovaly spokojené obličeje diváků, trenérů i vedení družstva po zápase. Fotbal, který domácí předvedli, potěšil a pobavil všechny příznivce FK Bílina.
„Soupeř dnes nastoupil v silně kombinované sestavě. Chybělo mu několik důležitých hráčů a na jejich výkonu to také bylo znát. Tím ale rozhodně nechci snižovat výkon našeho týmu. Ukázali jsme náš potenciál a trochu napravili dojem před domácími fanoušky po porážce s Neštěmicemi. Vzpruhou pro všechny byl návrat Mergla do sestavy. Bylo by příjemné potvrdit dobrý výkon za týden ve Vilémově“, zhodnotil utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.

Bílina – Modrá 6:0(3:0)
Branky: Kotěšovský 2, Tůma, Katrenič, Vlasák, vlastní

Sestava Bíliny: Vondráček – Žemba, Karel, Mergl(66.Ročenovič),Bečvařík, Pavlíček,Levý(46.Kotěšovský), Gutsch,Vlasák, Katrenič(53.Říha), Tůma