Na dva body z Horního Jiřetína

15. 8. 2016

Na první zápas nové sezóny 2016-17 poslal los Bílinu do Horního Jiřetína. Tým Bíliny se v létě posílil o tři mladé hráče, kteří před několika léty začínali v dorostu FK Teplice – Šoufka, Hurta a Hromádka. Posledně jmenovaný nemohl nastoupit pro nemoc. Oba nováčci předvedli velmi dobrý výkon a budou určitě posilou mužstva. Zápas v Jiřetíně měl všechny znaky úvodu sezóny. Spousta nepřesností, neproměněné šance na obou stranách. Tempo zápasu se rozbíhalo pomalu a Bílina se dostala pod tlak domácích. Asi od poloviny poločasu se hra vyrovnala, šancí přibývalo. Asi největší měl bílinský kanonýr Tůma, který šel sám na brankáře po prostrčení Kotěšovského. Jeho střela těsně minula branku domácích. V druhém poločase měla Bílina další šance a byla mírně lepší než domácí. Obrana Bíliny pracovala po celý zápas velmi dobře, a tak utkání dospělo k penaltovému rozstřelu. Prvních šest střelců se na obou stranách nemýlilo, sedmou penaltu skvěle chytil u levé tyče Klaus Pohl. Vzápětí minul i bílinský Záhradský, ale v osmé sérii Klaus svůj zákrok zopakoval a potom sám potvrdil druhý bod pro Bílinu úspěšnou penaltou. "Podařilo se nám v létě udržet celý kádr, kterým jsme disponovali v jarní části a navíc přišli tři hráči,  kteří by nás měli posílit. V dnešní ostré premiéře nastoupili dva z nich a oba odehráli velice slušné utkání. Horní Jiřetín je doma velice nepříjemný a jsme rádi, že vezeme dva body", okomentoval utkání Petr Procházka.

Horní Jiřetín – Bílina 0:0 pk 7:8
Sestava Bíliny: Pohl – Katrenič, Karel, Šoufek, Mergl – Bečvařík, Hurt, Pavlíček, Baran - Kotěšovský, Tůma
Střídali: Procházka, Záhradský