Nešťastná ztráta v Neštěmicích

29. 3. 2015

V deštivém nedělním odpoledni se hrál v Neštěmicích pohledný fotbal. Bílina byla v prvním poločase minimálně vyrovnaným soupeřem domácích.Obě mužstva hrají technický fotbal, rozhodčí neměl žádnou práci. V 15. minutě se dopustil fatální chyby hostující Pavlíček, „nabil“ domácímu útočníkovi, který okamžitě našel volného spoluhráče na malém vápně – 1:0. Byla to jediná velká chyba dobře hrající obrany hostů. Postupně v průběhu prvního poločasu Bílinští zvyšovali tlak, průniky po křídlech vytvářeli střelecké situace pro útočníky zvláště Záhradský a Levý.

Bohužel, žádná šance se neujala.

Po změně stran se na několik minut usadili domácí před mladým brankářem hostů Kovačkou. Potom však předvedl jeden ze svých parádních kousků obránce Bíliny  Mergl a v 50. minutě  prakticky bez rozběhu vyslal z 30 metrů nechytatelnou střelu do šibenice.

To byl signál pro velký nápor hostů, kteří množství gólových šancí vytvářeli přímo sériově. Za celý poločas se ujala pouze jedna.Kotěšovský

vysunul po křídle Katreniče a ten milimetrově našel před brankou nabíhajícího Vlasáka – 1:2. Neproměněné tutovky urazily patrně fotbalového boha. Z ojedinělého protiútoku v 91. minutě se domácí útočník trefil do ruky Pavlíčka  - penalta –vyrovnáno.Již se ani nerozehrávalo, zápas skončil.

Následovaly penalty, které domácí proměnili s přehledem.Za Bílinu skóroval Karel, Mergl, Pavlíček, penaltu neproměnil Vlasák. Jeden bod, který veze Bílina domů, je slabá náplast po herní převaze hostů.

"Odehráli jsme dnes dobré utkání. Domácí sice vedli, my jsme však měli po většinu utkání hru ve své režii. Posledních 20 minut jsme však zbytečně vyklidili hřiště, soustředili jsme se na ubránění výsledku a tím jsme vítězství ztratili. V samotném závěru domácí vrhli všechny síly do útoku a bohužel pro nás svou snahu završili pokutovým kopem v nastaveném čase", ohodnotil utkání Petr Procházka, prezident FK Bílina.

Neštěmice – Bílina 3:2p.(1:1)

Branky Bíliny: Mergl, Vlasák

Sestava Bíliny: Kovačka-Žemba,Karel, Pavlíček, Mergl-Záhradský, Vlasák, Bečvařík, Levý(90.Rokos)-Katrenič(66.Růžička), Kotěšovský(75. Hubáček)