O tři body jsme přišli v poslední minutě..

20. 10. 2013

Po vítězství v Krupce se o víkendu na stadionu FK Bílina hrálo další důležité utkání krajského přeboru. Vilémov po sestupu z divize patří v soutěži k nejlepším a na hřišti to bylo vidět. Hrál se rychlý fotbal a kvalita byla vidět na obou stranách. Územní převahu si vytvořili domácí a hosté měli problémy. V úvodu to ale byli oni, kteří zahrozili z přímého kopu z hranice velkého vápna. Vondráček potvrdil svou formu a dobře umístěnou střelu kryl. Poté již přišly chvíle Bíliny. Nejprve zakončoval Augusta do brankáře a poté Levý střílel vedle. První čistá gólová šance přišla v 16. minutě. Po Mešťánkově centru zcela osamocený Levý střílel do brankáře Hosté hrozili z brejků, které však bílinská obrana kontrolovala. Ve 27. minutě opět zakončil Levý střelo nad branku, tentokrát po přihrávce Záhradského. Do Zakončení se dostal Mešťánek. I on branku minul. Ve 38. minutě se již nemýlil. Po standartní situaci hostí Vondráček vyrazil míč k Levému, ten si narazil se Schuchardtem aby následně ideální přihrávkou poslal do gólové šance Mešťánka. Ten poslal míč vedle stojícího brankáře hostí Loose. Před koncem poločasu se opět Mešťánek dostal k míči a povodil si několik obránců hostí. Na zakončení však již síly nezbyly a slabou střelu Loos kryl. Přesto si vysloužil potlesk diváků.

Po přestávce se obraz hry změnil. Domácí zůstávali na své polovině a přenechali iniciativu hostujícímu týmu. Hrálo se bez šancí a bez dramatických situací. S blížícím se koncem utkání se hosté stále více osmělovali. Zahrozili v 75. minutě rohovým kopem, který proletěl nad malým pokutovým územím. První velká hrozba pro domácí přišla v 90. minutě, kdy střela hostí skončila těsně vedle domácí branky. O tom, že do Vilémova odjedou hosté s bodem, rozhodla 93. minuta. Střídající Vichterey se dostal k odraženému míči a střelou z 25 metrů nedal Vondráčkovi šanci. Prolomil tak jeho neprůstřelnost v předchozích pěti utkáních.

V následném penaltovém rozstřelu bílinský brankář zlikvidoval pokutový kop Jirchářovi a domácí tak brali druhý bod za vítězství ve střelbě pokutových kopů. Za Bílinu proměnili Vlasák, Mergl, Pavlíček.

„Se ziskem dvou bodů jsme spokojeni, i když v tuto chvíli by nás mohlo mrzet, že nemáme tři. Škoda neproměněných šancí z prvního poločasu. Ze čtyř utkání s týmy ze špičky tabulky jsme získali osm bodů, což považujeme za velký úspěch“, řekl po utkání trenér Bíliny Jaroslav Kovačka.

Sestava Bíliny:

Vondráček – Mergl, Choutka O.,Pavlíček, Žemba – Záhradský (65. Choutka M.), Augusta, Vlasák, Schuchardt (60. Masopust), Levý (80. Říha) – Meštánek

Statistika:

Bílina – Vilémov 1:1 (0:1), PK 3:1, branky Mešťánek – Vichterey, ŽK 2:2, diváků 150, rozhodčí Fr. Černý