O vítězství jsme se strachovali do konce utkání

23. 10. 2012

Dobrou formu prokazuje FK Bílina v krajském přeboru.  V posledních čtyřech zápasech Vondráček neinkasoval a Bílina získala osm bodů.  Proti Hornímu Jiřetínu mohla utkání rozhodnout již v úvodu. Ze tří brankových příležitostí se trefila jen jednou, když se uvolnil Mergl a pro něho netypicky pravou nohou skóroval.   Již v 7.minutě měl velkou šanci Baran, ale přestřelil. Potom po Baranově centru střílel Novák vedle.  A  v 11.minutě měl další tutovku Baran,  ale netrefil branku po přihrávce Bečvaříka. Baran měl šanci i poslední minutě prvního poločasu, ale hlavičkoval do brankaře. Ve druhém poločase se začali více osmělovat hosté. V dobré pozici netrefil branku Čermák  a v 64.minutě chytil Vondráček trestný kop Dolejšky.  V 71.minutě dokonce hostující Šamun nastřelil tyč.  Hosté se stále více tlačili dopředu, ale šanci měli domácí, když střídající Ščuka  nahrál v brejku Ferkovi na paty.   V 87.minutě střílel nad jiřetínský kapitán Vrána a další šanci měli hosté v 90.minutě. V nastavení ještě mířila hlavička Barana nad.

„Věděli jsme, že to bude těžký zápas, bojovný. Za deset minut jsme měli tři vyložené šance, ale dali jsme jen jeden gól. Potom to byl boj o výsledek do konce zápasu. Po delší době nastoupil v základu Baran a odvedl výborný výkon,“ hodnotil domácí trenér Jaroslav Kovačka.

Branka: 10.Mergl

ŽK: 3 – 5

Rozhodčí: Oborník – Trégr, Šefčík

Bílina: Vondráček – Choutka O., Vosátka, Gutsch, Mergl – Levý (69.Svoboda), Pavlíček, Augusta, Bečvařík (77.Ščuka) – Novák (65.Ferko)