Parádní výkon s Litoměřickem B

10. 5. 2017

Po nepovedeném domácím utkání s Kadaní čekal na Bílinu venku tentokrát velmi příjemný soupeř. Litoměřicko hrálo bezstarostný útočný fotbal a to byla voda na mlýn rychlým brejkovým hráčům Bíliny. Spolehlivá obrana likvidovala naivní pokusy domácích, kteří navíc vypadali, že se jim nechce příliš běhat. A tak již ve 4. minutě se podařil Bílině pěkný útok, který přesně zakončil Záhradský.  Pokračoval  fotbal plný jasných šancí Bíliny, která ovládla střed hřiště. Dobře rozděloval míče talentovaný Hurt, na hrotu neúnavně bojoval Procházka, který už potřebuje prolomit smůlu ve finální části útoků. A hlavně – Bílina má střelce Tůmu. Ten zamířil přesně ve 26. minutě a znamenal stálé nebezpečí pro domácího brankáře.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Po deseti minutách hry se znovu prosadil Fr. Tůma a v 59. minutě dal třetí gól,  když utekl  obraně , pohybem těla si položil brankáře a doběhl bez problémů s míčem do brány. Stav 4:0 pro hosty způsobil, že se utkání už jen dohrávalo. Spolehlivý Vondráček dostal gól po nepovedené malé domů a účet uzavřel pátým gólem Šoufek po krásném sprintu do otevřené obrany domácích. „Šoufy“ tentokrát nastoupil ve středu zálohy a podal velmi dobrý výkon. "Hráči si opět potvrdili, že fotbal hrát umějí. Dnes jsme domácí celek přehráli ve všech směrech. Trenér udělal oproti minulým utkáním změny v sestavě, které se projevily. Zúročili jsme brankové příležitosti a proto je výsledek jaký je. Věříme, že jej potvrdíme i v domácím utkání s Vilémovem", okomentoval vysoké vítězství Petr Procházka.

Litoměřicko B – Bílina 1:5 (0:2)

Branky : Tůma 3, Záhradský, Šoufek

Sestava Bíliny: Vondráček – Hromádko, Katrenič, Mergl, Bečvařík – Hurt, Šoufek, Pavlíček, Záhradský, Procházka -Tůma

Střídali: Baran, Kotěšovský, Coufal