Po dvanácti kolech Bílina padla v Milešově

10. 11. 2013

Další těžké utkání sehrála Bílina na podmáčeném a nerovném hřišti v Milešově. Do utkání vstoupili hosté velmi vlažně.Záloha neudržela míč, obrana hrála málo agresivně a v útoku se osamocený Měšťánek neprosadil proti řízné obraně domácích.

Přesto mohla Bílina jít do vedení. Augusta se octl sám před brankou domácích, ale střela minula levou tyč o pár centimetrů. Další šance už patřily týmu z Milešova. V 26.minutě po pěkné kombinaci dorážel do branky Fiala –domácí vedli 1:0. Po chybě obrany vstřelil druhý gól Petr Pazdera ve 42. minutě.

Na začátku druhého poločasu se zdálo, že Bílina může utkání otočit. Ve 49. minutě Mergl tvrdě vypálil, brankář domácích neudržel míč a Měšťánek snížil. Od té chvíle byla Bílina lepší, šance však nepřicházely.Houževnatý a tvrdý tým Milešova hrozil z brejků, Vondráček v brance hostů několikrát zachránil. Další gól Bílina nevstřelila,
body zůstaly v Milešově.

Příčiny porážky? Bílině nesvědčí špatný terén.Její hra je založena na kombinaci, množství přihrávek, rychlé práci s míčem. Na špatném terénu vázne zpracování přihrávky a důsledný soupeř toho dokáže využít . Podle mého názoru je třeba na takovém terénu zjednodušit hru, nesnažit se o „krásný fotbal“ za každou cenu. Chybí-li do konce 15 minut, je třeba dostat míč k brance soupeře třeba dlouhým nákopem, sbírat odražené míče a střílet. To se vůbec nedařilo. Pár slov zaslouží i rozhodčí. Jejich výroky často budily úsměv i u  domácích diváků. Jestliže rozhodčí v posledních minutách dvakrát sebere hostům vhazování u rohového praporku domácích pro údajnou technickou chybu, utkání ukončí po 90 minutách, ačkoli bylo několik dlouhých ošetřování, střídání i zdržování, otáčí nesmyslně fauly, pak se nelze divit vypjatým emocím trenérů i hráčů po utkání.

Milešov – Bílina 2:1/2:0/
Branky: Fiala, Petr Pazdera – Měšťánek
Sestava Bíliny: Vondráček –Žemba, /46.Choutka M./,Choutka O./46.Masopust,/,Pavlíček, Mergl, Augusta, Vlasák, Levý, Novák, Záhradský - Měšťánek