Proti Štětí na jedničku

6. 5. 2018

Po bezkrevném a odevzdaném výkonu v Brné nastoupila Bílina doma proti týmu ze Štětí, který reálně myslí na postup do divize. Předchozí výsledky soupeře vzbuzovaly velký respekt. Ten však Bílina nechala v šatně a od začátku hrála vyrovnaný zápas. První gól hostů, který padl „z ničeho“ tečovanou střelou ve 29. minutě,   Bílině chuť nesebral – také proto, že už o dvě minuty později Tůma vyrovnal jeslemi brankáři po pěkné kombinaci s Tirbem a Katreničem. Do šatny o poločasu šla Bílina už s vedením 2:1, když rychlý Tůma utekl z půlky všem a mířil přesně. V druhém poločase domácí rozpoutali uragán pěkných akcí, které se tentokrát dařilo proměňovat v góly. Ve  47. minutě poslal Tůma  dlouhý pas na Čermáka, ten sklepl na Katreniče, který chladnokrevně přeloboval padajícího brankáře- 1:3. O dvě minuty později Tůma znovu utekl obraně hostů a zkompletoval hattrik- 1:4. Další únik Tůmy v 55. minutě si před dobíhajícím Procházkou sklepl do vlastní branky obránce Štětí – 1:5. Závěrečný účet podtrhl v 68. minutě Rokos, kterém gól darovali hostující obránci. Bílina potěšila tentokrát početné fanoušky výborným výkonem a předvedla kromě branek i další krásné momenty , například střelu krátkým švihem domácího kapitána Mergla z dobrých 35 metrů do břevna, Doufejme, že svůj výkon potvrdí i v dalších zápasech a posune se do středu tabulky. "Dnešní utkání muselo nadchnout každého našeho fanouška. Hráči bojovali od úvodního hvizdu, dařily se jim kombinace i zakončení. Štětí chtělo hrát, což našim hráčům vyhovovalo. Ještě ale není zdaleka konec soutěže a bodů stále máme málo. Nesmíme podléhat uspokojení a navázat na dnešní výkon v dalších utkáních", okomentoval duel Petr Procházka.

Bílina – Štětí 6:1 (2:1)

Branky : Tůma 3, Katrenič, Rokos, vlastní Ransdorf – Rejman

Sestava Bíliny : Vondráček – Bečvařík, Mergl, Baran, Tirb – Pavlíček, Šoufek, Procházka, Čermák, Katrenič – Tůma

Střídali: Rokos, Kozler, Paller, Kotěšovský