První domácí porážka na jaře, zasloužená

13. 4. 2015

Začnu od konce. Po zápase se ptám trenéra domácích Kovačky, jestli vidí jasnou prohru v tom, že hráči Loun byli tak dobří a tím nás přehráli, nebo v tom, že my jsme byli tak špatní. Odpověď: „Obojí.“ A s tím se ztotožňuji. Hráči soupeře byli všude, byli rychlejší, kombinačně na vyšší úrovni, měli více šancí, z nich také 3 zužitkovali. No a naši? Opak – všude později, pomalejší, hra bez nápadu, šancí minimálně a ještě bez efektu.

První branku jsme obdrželi ve 26´, kdy Martin Němec obstřelil dvoučlennou zeď z PVK a ve skrumáži před brankou ještě míč lehce tečoval jeden z našich bránících hráčů. Hlasatel přiřkl úspěch Němcovi. Tento gól pouze korunoval snahu hostů, neboť až do této doby byla sice ještě hra opticky vyrovnaná, na šance však již jasně vedl soupeř.

Druhý významný moment zápasu nastal těsně před koncem prvního poločasu. To se do pokutového území Loun řítí Bečvařík následován soupeřem a v souboji padá. Mohlo se i jednat o nedovolený zákrok, avšak rozhodčí na rozdíl od některých diváků to vidí jako souboj v rámci pravidel. Prakticky z protiútoku dociluje soupeř druhého úspěchu. Střelec Martin Soukup.

V 60´naši obránci za sebou zapomněli na útočníka hostů Pavla Exnera. Ten však nebyl v ofsajdu, jen se na rozdíl od nich včas rozeběhl pro míč nakopnutý jeho kolegou v brance. Pak už sám běží na branku Bíliny a podél vyběhnuvšího gólmana uzavírá skóre utkání.

Naši měli všehovšudy 4 jakési pokusy o ohrožení branky soupeře – již výše jmenovaná šance Bečvaříka, 2x Karel – střelou po zemi a hlavou, a ještě v 70´hlavičkoval Vlasák po centru Bečvaříka. Kromě těchto kladných počinů se naši několikrát podíleli na úspěšných akcích soupeře. Ve 21´si spletl barvu dresů Levý, ve 47´zakládá špatnou přihrávkou akci hostů Žemba a v 55´pouští soupeře do slibné situace Karel, kdy uposlechne spoluhráče a míč pustí, bohužel v okamžiku, kdy za ním stojí útočník protivníka.

Nebýt brankáře Kovačky, mohla být prohra ještě výraznější. On, jako jeden z mála, podal solidní výkon, i když mu neprávem dezorientovaní spoluhráči občas něco vyčetli. Kritiku ještě snesl výkon kapitána Mergla, dobrý byl i spolehlivý Pavlíček a i Karel si své v obraně odehrál a občas byl i viděn v útočné fázi. Ovšem záloha nestíhala a útok neexistoval. No, snad se naši z této prohry brzy proberou a příště už bude na hřišti opět jiné družstvo.

Sestava: Kovačka – Mergl, Pavlíček, Karel, Žemba, Levý, Vlasák, Augusta, Záhradský, Katrenič a Kotěšovský. Střídali: Bečvařík, Hubáček, Procházka a Rokos. Výsledek 0:3, poločas 0:2, ŽK 2:4.