První jarní utkání venku vítězné

15. 3. 2015

Poslední zápas podzimu sehrála Bílina doma s Kadaní /odložené první kolo / a mužstvo trenéra Kovačky odjelo sehrát do Kadaně i první zápas jara.

Mladý bílinský tým se po dlouhé zimní pauze pustil do hry s velkou chutí a útok střídal útok. Kadaň se ocitla pod tlakem a v 6. minutě „zpracoval“ vysoký míč v šestnátce domácí hráč rukou. Následovala jasná penalta a Záhradský se nemýlil – Bílina vede 1:0. Hosté pokračovali v nátlakové hře a Kadaň se jen sporadicky dostala k pokutovému území Bíliny. Náznaky šancí bez problémů likvidovala bílinská obrana, kde exceloval zvláště Karel, neomylný ve vzduchu i na zemi. Krásný moment přišel v 19.minutě. Bílinský Vlasák unikl po pravém křídle a v plném běhu zatřásl břevnem Kadaně. Tentýž hráč předvedl další parádu v 43. minutě. Postavil si míč k trestnému kopu a z 25 metrů krásně přes zeď zavěsil - 2:0.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnanější, bílinská obrana však nepřipustila domácí do větších šancí a hosté stále hrozili z brejků. Několik rychlých náběhů do obrany domácích předvedli Levý a Kotěšovský, stálým nebezpečím  pro Kadaň byl i dobře hrající Katrenič. Dvougólové vedení Bílina s přehledem uhájila. Dobrý vstup do jarní části soutěže je třeba potvrdit za týden doma v derby s Proboštovem. "Jsme rádi, že jsme do jarní části soutěže vstoupili tříbodovým ziskem. Těší nás také návrat Filipa Augusty po zranění. Odehráli jsme dnes dobré utkání a domácí jsme do zakončení prakticky nepustili. Věřím, že hráči tímto výsledkem poslali tu nejlepší pozvánku na příští sobotu, kdy se doma utkáme v derby s Proboštovem", ohodnotil utkání Petr Procházka, prezident FK Bílina.

Kadaň – Bílina 0:2 (0:2)

Branky: Záhradský/pk/, Vlasák

Sestava Bíliny:

Vondráček - Žemba, Karel, Pavlíček, Mergl -  Záhradský, Augusta (80.Hubáček), Vlasák, Levý (89.Rokos)

-Katrenič (76.Bečvařík), Kotěšovský (88.Procházka)