S Obrnicemi vítězně

5. 5. 2019

V zápase s Obrnicemi se Bílina rozjížděla pomalu. Zatímco její hráči zdlouhavě kombinovali, hosté se snažili co nejjednodušeji dostat míč do blízkosti bílinské branky a okamžitě střílet. Už v 6. minutě byla jedna ze střel tečována domácí obranou a hosté vedli. Domácí zvýšili úsilí a brzy utkání otočili. Do kabin se šlo s vedením 3:1. Druhý poločas už se hrál pod aktovkou domácích, kteří nakonec vyhráli o tři branky. Kdyby však proměnili své jasné šance a volili místo střel z úhlu ( Tůma, Masopust, Magyar i další) jednoduchou přihrávku na volné spoluhráče před brankou, mohlo být skóre dvouciferné. Velmi dobře pracoval dopředu Podaný, který se neúnavně nabízel do šancí a vstřelil dva góly. Zajímavostí je, že po dvou neproměněných penaltách na podzim v  Obrnicích,  neproměnila  Bílina penaltu ani doma – střelba z penalt se stává pro Bílinu problémem.

Jak padaly góly ?  Po úniku Podaného a přesném centru vyrovnával na 1:1 hlavou Tůma v 14. minutě.  Na 2:1 zvýšil do prázdné branky Podaný po úniku a přihrávce Masopusta. Ten si zopakoval přihrávku a nabil Tůmovi na 3:1 ještě před poločasem. Po snížení na 3:2 vlastním gólem Barana dával čtvrtý gól Podaný po přihrávce Katreniče, v 74. minutě dorážel Šoufek po střele Tůmy-5:2 a o pár minut později vystihl Tůma přihrávku hostující obrany a z úhlu přesně uzavřel gólový účet domácích – 6:2. V závěru upravili hosté na konečných 6:3.

Bílina –Obrnice 6:3(3:1)

Branky: Tůma 3, Podaný 2, Šoufek -  Berki,  Mentlík, vlastní

Sestava Bíliny : Kovačka – Bečvařík. Zavadil, Baran, Kotěšovský – Záhradský, Pavlíček, Pelikán, Podaný – Maopust, Tůma

Střídali: Šoufek, Katrenič , Magyar,  Schüssmann