Skvělý úvod v Proboštově = vítězství

26. 8. 2013

Začátek zápasu jak z říše snů měla Bílina v Proboštově.  Běžela 17.minuta a stav byl 0:3. Byl to pro domácí takový šok, že na světelném ukazateli skóre byl stav stále 0:0.  Vše se událo během pěti minut.  Nejprve se uvolnil v šestnáctce Vlasák a otevřel brankovou úrodu zápasu. Jeho radost byla obrovská. Za čtyři minuty mu z pravé strany nacentroval míč na hlavu Masopust a Vlasák se radoval podruhé.  A o minutu později dorazil míč do branky Augusta. Ve 20. minutě po rychlé akci Masopusta uklouzl před brankou Levý a bylo po šanci. Rychlé akce Bíliny dělaly zpočátku domácí obraně obrovské starosti. Sympatické na Proboštovu  bylo, že nehodil flintu do žita a snažil se s výsledkem něco udělat.   Nad střílel Holubička, hra se vyrovnala. Ve 34.minutě vypálil Sedláček a brankař  Vondráček vyrazil míč nohou.  Z rychlého protiútoku centroval Masopust na Levého, ale ten  mířil nad. Vzápětí vypálil z voleje vedle střídající Vavřinec.  Domácí se dočkali v závěru poločasu. Po žlutém faulu Vosátky kopal trestný kop Sedlák a dírou ve zdi snížil na 1:3.

To však nebylo vše, hned na úvod druhého poločasu po chybě obrany snížil  na 2:3 zblízka Sedláček.  Útočný fotbal pokračoval. Nejdříve vypálil z hranice velkého čtverce Augusta, ale Račuk střelu vyrazil. V 52.minutě vystřelil z dálky Mergl, míč před domácím brankařem skočil a bylo 2:4.  O čtyři minuty později po centru Nováka vstřelil Měšťánek branku hlavou, ale pomezní rozhodčí mával ofsajd.  Domácí se snažili o tlak, v 65.minutě se vyznamenal bílinský Vondráček, když vyrazil střelu Džubana.  Do další vážné akce již Bílina domácí nepustila a potvrdila vítězstvím výborný výkon proti Hornímu Jiřetínu.  V sobotu ji doma čeká Děčín, který porazil poslední Litvínov a má také šest bodů.

„Zápas rozhodla fantastická dvacetiminutovka, mohli jsme dát ještě dvě branky.  Vlasák podtrhl výborný výkon dvěma góly, prostě paráda,“ užíval si výsledek bílinský trenér Jaroslav Kovačka a ze šatny hostů se ozýval obrovský křik.

Branky: 12., 16.Vlasák, 17.Augusta, 52.Mergl – 44.Sedlák, 47.Sedláček

ŽK: 2-2        Rohy: 4-1      Rozhodčí: Ipser – Roháč,Suchánek        Diváci: 250

Proboštov: Račuk- Šváb, Váňa (65.Novák), Džuban, Sedlák – Nosek, Memeti, Holubička, Pelc (21.Vavřinec) – Sedláček, Blažek

Bílina: Vondráček – Žemba, Vosátka, Pavlíček, Mergl – Záhradský (88.Chouta O.), Augusta, Vlasák, Levý (61.Choutka M.) – Měšťánek (83.Bečvařík), Masopust (46.Novák, 90.Ročenovič)