Skvělý výkon odnesly Neštěmice

16. 4. 2017

Střelecký koncert dirigoval Fr. Tůma

Sobotní soupeř Bíliny Neštěmice přijel na Kyselku s naivním útočným fotbalem bez důsledného bránění a odvezl si v Bílině dlouho neviděný debakl. Hra Bíliny je založená na rychlých brejcích do odkryté obrany soupeře a hosté tento styl po celý zápas bohatě umožňovali.Jednoduché přenesení míče z obrany na rychlého útočníka do křídla, náběh dvou, tří hráčů středem, přesná přihrávka a střela do odkryté branky –to je popis většiny akcí, které tentokrát díky chuti Bíliny hrát, běhat a dávat góly vyústily ve festival devíti krásných branek. Samozřejmě je třeba vyzdvihnout famózního kanonýra Tůmu, ale výkon hodný chvály podali i rychlí a agresivníhráči Katrenič  se Záhradským, spolehlivý Pavlíček, kreativní Hurt a pevná obrana, řízená nepřeslechnutelnými pokyny velezkušeného brankáře Klause Pohla. Už ve 3. minutě utekl po levém křídle Katrenič a opakovanou střelou zajistil vedení. Ve 22. minutě snadno dorazil odražený míč Tůma – 2:0, o dvě minuty později propadl míč stopérům hostů k volnému Procházkovi – 3:0. Skóre poločasu se uzavřelo ve 34. minutě, kdy Hurt nádherně vysunul Tůmu a ten našel přesně před brankou Katreniče – 4:0. Ve druhém poločase se obraz hry nijak nezměnil. V 55. minutě unikl po samostatné akci obraně Tůma a po kličce brankáři dal pátý gól. 58. minuta přinesla únik Katreniče po pravém křídle a nádhernou přihrávku Tůmovi -6:0. V 60. minutě postupoval Tůma z pravého křídla a na hranici pokutového území poslal tvrdou přízemní střelu k pravé: tyči -7:0. O deset minut později se tatáž akce opakovala jako přes „kopírák“- 8:0. Účet zápasu uzavřel v 90. minutě nezadržitelný Fr. Tůma znovu po přihrávce výborně hrajícího Katreniče. Spokojení diváci odcházeli se širokým úsměvem – devět branek do sítě soupeře už dlouho nezažili.

Bílina – Neštěmice 9:0(4:0)

Branky: Tůma 6, Katrenič 2. Procházka

Sestava: Pohl – Bečvařík, Šoufek, Mergl, Baran-Záhradský , Hurt, Pavlíček, Procházka- Katrenič, Tůma

Střídali: Hromádko,Král, Coufal, Kotěšovský, Rokos