Slovo předsedy..

31. 12. 2014

Milí příznivci bílinské kopané,

nadešel konec dalšího roku, proto mi dovolte malé ohlédnutí. Bylo toho opravdu mnoho, co rok 2014 nám všem přinesl. FK Bílina pokračuje v trendu, který jsme společně před několika lety nastarovali. V roce 2014 uplynulo pět let od osamostatnění fotbalu. Za tuto dobu jsme udělali veliký kus práce. Vše začalo investicí na UMT, pokračovalo výstavbou zámkové plochy před budovou šaten. Výstavbou zdi na téže budově, položením zámkové dlažby v areálu, výstavbou přístřešku pro stání techniky, rekonstrukcí oplocení areálu, rekonstrukcí kiosku, výměnou vstupní brány, úpravou tribuny, instalací nových střídaček, instalace herních prvků pro nejmenší atd..Během všech investic řešíme zároveň běžné provozní záležitosti jako je výměna kotle, oprava sekačky, ucpané odpady apod. Vedle toho všeho naplňujeme i naše poslání, pomáháme vychovávat a formovat naše děti, zejména jejich vztah ke sportu, jehož součástí jsou ale i pravidla, kterými by se všichni, nejen sportovci měli řídit. V letošním roce jsme zahájili spolupráci s Domem dětí a mládeže, aby i nejmenší děti a zejména jejich rodiče měli možnost vyzkoušet náš areál a z nabídky volnočasových aktivit v Bílině si vybrali právě fotbal. Základní škola Lidická využívá v dopoledních hodinách areál UMT, takže je využíván i v době, kdy netrénují fotbalová družstva. V zimním přípravném období jsme uspořádali zimní turnaj dorostu, v červnu již tradiční 5. ročník Memoriálu Františka Veselého za účasti Sparty a Slavie, Dukly Praha a dalších týmů z celé republiky. Týmy žáků a dorostu se v červnu zúčastnily velkých mezinárodních turnajů. Náš dorost na turnaji ve Wroclavi dokonce zvítězil, za což jim náleží veliká gratulace. Všechny týmy s výjimkou přípravek působí v krajských soutěžích. Přípravka svou soutěž s přehledem vyhrála, ostatní týmy hrají své soutěže se střídavými úspěchy. A tým mužů po famózním loňském podzimu uhájil čtvrtou příčku v závěrečném pořadí, což je po dlouhé době nejlepší výsledek. Vinou několika zranění jsme letošní podzim odehráli se střídavými výsledky, osmá příčka je však do jarních odvet solidní. Pozitivní je, že do kádru mužů jsou postupně nasazováni domácí hráči, kteří prošli výchovou v našem klubu. V této filozofii budeme rozhodně pokračovat i budoucích letech. Ztráta na třetí místo je pouhých šest bodů. Naše aktivity jsou mnohem rozsáhlejší. V lednu jsme pořádali tradiční Fotbalový ples, v dubnu také již tradiční Pálení čarodějnic, v červnu charitativní projekt Otevírání léta, jehož výtěžek šel a konto Klokánku, v září jsme organizovali první ročník Bílinského poháru v malém fotbale.. Jsme tradičními hostiteli soustředění krajských výběrů, areál využívají fotbalisté odborové organizace SD Bílina..

Život FK Bílina je pestrý a já věřím, že tomu tak bude i v budoucnosti. Chci poděkovat všem, kteří se na chodu klubu podílejí, zejména pak všem trenérům a vedoucím týmů od nejmenších přípravek až k A týmu, rodičům a prarodičům našich dětí, hráčkám a hráčům napříč všemi kategoriemi, panu správci a paní správcové, partnerům klubu, vedení města Bílina v čele se starostou Josefem Horáčkem a samozřejmě všem příznivcům a podporovatelům, kterým setkávání na fotbale dělá radost. Dík patří i všem manželkám a přítelkyním všech fotbalistů, které akceptují naše fotbalové "bláznění".. o)

Přeji všem vše dobré v roce  2015.

Ing. Petr Procházka, předseda