Štětí roli favorita potvrdilo

1. 4. 2013

Favorit si odvezl z Bíliny povinné tři body, ale neměl to vůbec jednoduché. Pokud v minulém kole pomohl k porážce rozhodčí, tak tentokrát mohou přemýšlet pouze bílinští  hráči sami o sobě. V prvním poločase se nestačili hosté divit. Domácí hráli svižně, útočili, záloha přehrávala stejnou řadu hostů.  Aktivitou vynikal v útoku Bečvařík, který měl v první čtvrt hodině tři šance. Postupně se hra vyrovnala, ale diváci se měli na umělé trávě stále na co dívat.  Hostující Stejskal vypálil z trestného kopu nad a potom střílel nad i domácí Žemba. V 29.minutě vystřelil po Levého přihrávce nad Baran, potom střílel Pavlíček  a odražený míč poslal k tyči Baran. Brankař Michovský však byl na místě. Ve 34.minutě poslal oblouček z trestného kopu Levý pouze do břevna. Domácí se dál tlačili do útoku, nad střílel Augusta a Levého střelu brankař chytil.  Ve druhém poločase se hosté zvedli a dokazovali proč vedou s přehledem tabulku krajského přeboru. Nejprve střílel hlavou nad Slánička a potom ho vedle napodobil domácí Mergl. Ale to již bylo ze strany domácích vše. V 64.minutě vstřelil jedinou branku zápasu přímo z rohu Stejskal. Domácí již nedokázali odpovědět a Štětí mělo zápas pod kontrolou. V závěru mohlo Štětí vedení zvýšit, ale střely mířily vedle. V 88.minutě musel do šatny po druhé žluté kartě domácí stoper Vosátka.

„V prvním poločase jsem hráli dobře, soupeře jsme přehrávali, často stříleli. Škoda, že jsme nějakou šanci nedokázali proměnit. Ve druhém poločase bylo Štětí lepší, přesto mě mrzí, že prohrajeme brankou přímo z rohu,“  byl zklamaný domácí trenér Jaroslav Kovačka. V sobotu zajíždí Bílina na hřiště Bezděkova a postavení v tabulce velí bodovat.

Branka: 64.Stejskal

ŽK: 2 – 3                 ČK: 88.Vosátka (B)                      Rohy: 2 – 6             Diváci: 80

Rozhodčí: Moder – Holub, Mydlář

Bílina: Vondráček – Choutka O. (65.Zahradský),  Vosátka, Gutsch, Mergl – Žemba (60.Kotěšovský), Augusta, Pavlíček, Baran – Bečvařík (80.Choutka M.), Levý