Tři body a klid pro závěr soutěže

14. 5. 2017

V dalším utkání KP přijelo na Kyselku mužstvo Vilémova – nejvzdálenější destinace v Ústeckém kraji. Podpořit je přijelo poměrně dost fanoušků, protože Vilémov patří ke kandidátům sestupu. Vilémovští se prezentovali snaživým fotbalem, bojovali příkladně, ale větší fotbalová kvalita byla přece jen u domácích. Ti nepodali nejlepší výkon sezóny, hráli nepřesně, nedařily se brejky ani standardky, na vítězství to však tentokrát stačilo. Ve 32. minutě faulovali hosté v pokutovém území Pavlíčka, míč na penaltu si vzal Tůma, ale kapitán Mergl vzal zodpovědnost na sebe. Poslal brankáře doprava a jistě proměnil k levé tyči. Už o čtyři minuty později vyslal Hurt do rychlého brejku Tůmu, ten utekl obraně a našel před prázdnou brankou Kotěšovského – 2:0. Ve 42. minutě se povedla standardní situace hostům a střídající Ruszó snížil.    Sotva odešli hráči v poločase do kabiny, spustilo nebývalé krupobití, vichřice a byly obavy, zda se utkání dohraje. S koncem poločasové pauzy se ale vyčasilo, hráči ve druhém poločase klouzali po bílých krupkách, ale vše v rámci regulí. Vilémov se snažil vyrovnat, ale dobře pracující obrana domácích a spolehlivý Vondráček v bráně nic podstatného hostům nedovolili. Naopak v závěru zápasu se konečně prosadil i střelec Tůma, který dostal ideální míč od Šoufka, uvolnil se rychlou kličkou na penaltě a zavěsil k tyči.

Bílina – Vilémov  3:1(2:1)

Branky : Mergl /p/, Kotěšovský, Tůma

Sestava domácích: Vondráček – Hromádko, Katrenič, Mergl, Baran – Hurt, Šoufek, Pavlíček, ZáhradskýKotěšovský, Tůma

Střídali: Procházka, Kozler, Rokos