Tři body zařídil Katrenič

17. 11. 2013

V posledním zápase podzimu přivítala Bílina celek z Modré. Krásné počasí a skvělý terén signalizovaly, že by se mohl hrát pěkný fotbal. To se vyplnilo až ve druhém poločase. V první části utkání sice Bílina vytrvale útočila, vytvořila si i několik šancí, ale gólu se diváci nedočkali. Nejblíže měl k němu Filip Augusta, ale ve vyložené šanci minul branku hostů.
   Ke změně, na kterou diváci netrpělivě čekali, došlo až v druhém poločase. Bílinští přišpendlili soupeře na jeho půlku, přibylo náběhů středových hráčů a krajních obránců a bylo jen otázkou času, kdy se ujme nějaká střela. To se stalo v 58. minutě, kdy unikl Záhradský, byl faulován a Novák přesný centr z trestného kopu posadil na hlavu Katreniče. Ten se nemýlil. V té chvíli byl mladý bílinský útočník na hřišti necelé dvě minuty. Druhá branka přišla v 75. minutě, kdy Katrenič vybojoval míč v nemožné pozici na brankové čáře pro Záhradského, ten poslal přihrávku zpět na nabíhajícího Augustu a ten trefil přesně. Soupeř rezignoval a inkasoval po třetí, když přetažený centr uklidil hlavou do sítě další střídající hráč Bečvařík po třech minutách pobytu na hřišti.
   Po zápase panovala všeobecná radost nejen z výsledku utkání, ale i z podzimní bilance Bíliny. Jak prohlásil šéf klubu P. Procházka,byl cíl hrát v klidném středu tabulky vysoce překročen.Trenér Kovačka už plánuje zimní přípravu a těší se na jaro.Pokud se podaří udržet hráčský kádr, případně ještě posílit, mají se diváci a příznivci bílinského fotbalu na jaře na co těšit.
 V brance září vynikající Vondráček. S osmi vychytanými nulami patří ke špičce nižších soutěží v České republice.  Bílina může stavět na pevné obraně, kde kapitán Mergl, Pavlíček i Žemba patří k oporám týmu. Velmi dobře je doplňují O.Choutka, v posledních zápasech skvěle hraje na stoperu i Honza Novák.Bílina na podzim dostala jen 9 branek.Až za ní jsou Litoměřice s 15 obdrženými brankami.
   Ve středové formaci hrají „dělník“Augusta s nevyčerpatelným fyzickým fondem, rychlí technici Levý a Vlasák a na kraji mladý tahový talent „Koky“ Záhradský. V útočné fázi hodně odpracuje Měšťánek, který vytváří neustálý tlak na soupeře, nabízí se , dokáže si pokrýt míč, hraje dobře hlavou. Velký potenciál má další mladík Masopust, z kterého roste správný „zabiják“. Bílina má i silnou lavičku, která mnohdy rozhoduje zápasy.Často nastupuje M.Choutka, Katrenič, Ročenovič, Schuchardt a stále střelecky disponovaný Bečvařík.

FK Bílina – FK Jiskra Modrá 3:0/0:0/
Branky : Katrenič, Augusta,Bečvařík
Sestava : Vondráček – Žemba, Novák/75.O.Choutka/, Pavlíček, Mergl
- Záhradský, Augusta/82. Bečvařík/, Vlasák, Levý/85.Ročenovič/, M.Choutka/46.Měšťánek/- Masopust/56.Katrenič/