Úvod v Neštěmicích nevyšel

15. 8. 2015

V létě odešel zpět do Ledvic Vlasák, Bílina získala některé nové a staronové hráče.Střeleckou posilou bude zcela jistě návrat Fr.Tůmy, který přivedl s sebou i bratrance Kamila Tůmu. Posilou bude jistě i středopolař Josef Watzka, který přišel z Krupky a také Jaroslav Levý.

Zápas v Neštěmicích začali Bílinští aktivně a ohrožovali domácí branku rychlou kombinací. První útok domácích však bohužel skončil gólem, když střelu domácího Růžičky se Kovačka snažil řešit efektním skokem, ale místo vyražení míče ho chtěl chytit. Míč mu vypadl do branky. Bílina znovu útočila, v 14. minutě však propadl střed obrany a Růžička zavěsil podruhé.

Totožná situace v 26.minutě a Růžička dovršil hattrick. Je to neuvěřitelné, ale Neštěmice se třikrát za první poločas dostaly do pokutového území a pokaždé skórovaly.

Ve 43.minutě po pěkném průniku Watzky odražený míč poslal do sítě po zemi Schuchardt -1:3.

I v druhém poločase se Bílina snažila o útočný fotbal, měla několik šancí, ale Neštěmice chytrým kouskováním a zdržováním hry svůj náskok uhájily.

Když už se čas zápasu chýlil k definitivnímu konci, přišla ještě čtvrtá branka domácích po fatální chybě pravé strany obrany.

Závěrečný brankový poměr neodpovídá průběhu zápasu. S notnou dávkou smůly, kdy se míče odrážely na kopačky domácích, vinou nedůslednosti obrany Bíliny a zoufalé střelecké produktivity zápas skončil jasnou prohrou. Potenciál však ve hře Bíliny určitě je. Líbil se výkon Watzky, nespočet náběhů předvedl F.Tůma, spolehlivý byl J.Mergl.  Je třeba hodit tento zápas za hlavu a doma za týden ukázat, že fotbal hrát Bílina umí. "Do Neštěmic jsme jeli se sebedůvěrou a věřili jsme v bodový zisk. Lacinými brankami v prvním poločase jsme však možnost na bodový zisk ztratili. Myslím si, že tým má předpoklady k tomu, aby v dalších utkáních nezdar napravil", okomentoval vysokou porážku prezident FK Bílina Petr Procházka.

Statistika zápasu:

Neštěmice – Bílina 4:1 (3:1)

Brank: Růžička 3, Krok – Schuchardt

Sestava Bíliny:

Kovačka – Žemba (58.Katrenič), Karel, Pavlíček, Mergl - Z. Levý (38.Bečvařík), Schuchardt (46.Procházka), Záhradský, Watzka (79.J.Levý) - Tůma F., Tůma K. (46.Kotěšovský)