V Děčíně první jarní porážka

30. 3. 2014

Bílině se zápas v Děčíně vůbec nepovedl. Na umělé trávě si první půlhodinu zvykala a dostala dvě branky. Potom náš tým hru vyrovnal, ale nepodařilo se dotáhnout ani jeden slibně rozjetý útok. Šance měli i domácí, ale další gól naštěstí nevstřelili.

Už ve 3. minutě míč, který směřoval k brankáři Vondráčkovi, zadrhl a děčínský útočník byl pohotovější než obránci i brankář a pohodlně zavěsil.
Pak přišly šance Bíliny, největší měl Záhradský, ala tváří v tvář brankáři domácích nastřelil jenom výborně chytajícího Tvrdoně.
   V 18.minutě propadl míč za obranu Bíliny a volný útočník domácích měl znovu snadnou práci - 0:2.
   V 35. minutě stáhl trenér Kovačka ze hry nevýrazného Ročenoviče a nahradil ho druhým útočníkem Kotěšovským. Hosté ožili a přitlačili Děčín na jeho polovinu. Hned po minutě pobytu na hřišti měl „Kevin“ Kotěšovský vyloženou příležitost, ale minul.
    Do druhého poločasu nastoupili Pavlíček a Schuchardt, hra se vyrovnala, Bílina tlačila a domácí hrozili z brejků. Největší šanci bílinských měl v 55.minutě Žemba, který z malého vápna místo doklepnutí do brány volil tvrdou střelu – bohužel pánubohu do oken.
   Ještě je třeba zmínit 81. minutu, kdy se ocitl Schuchardt před brankářem hostí a byl zezadu podtržen – jasná penalta odpískána nebyla.   V závěru domácí zkušeně drželi míč až do ukončení zápasu.

Junior Děčín – FK Bílina 2:0(2:0)

Sestava Bíliny: Vondráček-Žemba,(70. Choutka M.) Gutsch, Mergl, Baran

(46.Pavlíček), Záhradský, Levý(46.Schuchardt), Vlasák, Augusta, Ročenovič(35. Kotěšovský), Masopust(66.Bečvařík)