V derby jsme byli šťastnější

23. 3. 2014

Vyrovnané utkání viděli diváci v sobotu v Bílině, kam přijel na utkání 18. kola KP Proboštov, který spolu s Modlany a Krupkou patří k derby soupeřům Bíliny. Bílinští konečně mohli postavit do základu uzdravené opory Mergla a Augustu.Na lavičce byl připraven i Pavlíček, naopak žádné zprávy nemá Bílina o Měšťánkovi.
   První poločas probíhal většinou bez šancí, hrálo se od šestnáctky k šestnátce. Připomenout je třeba uvolnění Masopusta Záhradským v 35.minutě.Bílinský střelec však nastřelil jen brankáře hostí.
   Po přestávce s ubývajícím časem fotbalu přibývalo. Proboštov spoléhal na agresivní průniky Sedláčka a střelbu Sedláka z trestných kopů. Bílina se snažila o kombinaci a využila silnou lavičku. Už od začátku 2. poločasu oživil hru Ročenovič, který vystřídal Kotěšovského, i další náhradníci uhráli své.
   Obě mužstva měla v druhé půli po třech šancích. Proboštov své možnosti neproměnil, Bílina jednu šanci zužitkovala. V 75.minutě po centru Bečvaříka ve skluzu dostal míč do branky domácí záložník Vlasák.
   I přes velkou snahu se stav do konce nezměnil. Zápas byl bojovný, mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Přesto je třeba vyzdvihnout desátou nulu domácích v 18 zápasech, ve kterých Bílina obdržela pouze 10 branek(!).
To je fakt, který vynáší Bílinu do čela KP. Litoměřice po vítězství na penalty klesly na 3. místo, na 2. místě je Krupka, která na Bílinu ztrácí jeden bod.

Bílina – Proboštov 1:0(0:0)
Branka 75. Vlasák
Sestava Bíliny:
Vondráček-Žemba, Gutsch (75.Pavlíček), Mergl, Baran-Záhradský, Vlasák, Augusta (74.Schchardt), Levý (65.Bečvařík) - Masopust(80.Sivák), Kotěšovský (46.Ročenovič)
Proboštov:
Peterka-Váňa, Šváb, Kočí, Farka, Baran, Memeti (74.Čutík) Egrt, Sedláček, Sedlák, Novák