V derby vítězně

22. 3. 2015

První jarní derby krajského přeboru se hrálo v sobotu na Kyselce.

Hostující Proboštov toužil po prvních bodech, Bílina chtěla potvrdit vítězství z Kadaně. Od začátku se domácí pustili do soupeře bez respektu

a uzavřeli hosty na jejich polovině.Proboštov se pokoušel o rychlý přechod do útoku, ovšem příliš šancí mu výborná obrana Bíliny, kde znovu dominoval neomylný Karel, v průběhu celého zápasu nepovolila. Byl to právě Karel, který vstřelil ve 25. minutě první branku, když se po rohu zavěsil do vzduchu a přesně hlavičkoval do sítě. Druhou branku přidal další výborný zadák domácích Mergl, který dorážel krásný „ťukes“ po ose Žemba, Augusta.

Ve 40. minutě poslali hosté druhou a v zápase poslední střelu na domácí branku. Ta však stála za to. Do míče se z 25 metrů opřel Cmíral a vymetl pravou šibenici bezmocného Vondráčka.

Ve druhém poločase se hra nezměnila a Bílina nadále předváděla pěkný, běhavý a kombinační fotbal, který okořenila dalšími góly. Ve 49. minutě uviděl Vlasák nabíhajícího Kotěšovského, krásným lobem přehodil obranu hostí a Kotěšovský dalším lobem přesně skóroval přes vyběhnuvšího brankáře Ratčuka. Gólový účet podtrhl znovu Kotěšovský, který po úniku po křídle za pomoci tečující  obrany vstřelil čtvrtou branku.

Domácí diváci byli tentokrát spokojeni s krásnými góly, ocenili výborný výkon celého týmu.

Sestava domácích:

Vondráček - Žemba, Karel, Pavlíček, Mergl - Augusta, Vlasák, Záhradský, Levý - Kotěšovský, Katrenič (střídali, Bečvařík, Procházka, Hubáček)

Branky: Karel, Mergl, Kotěšovský, vlastni