V domácí premiéře vítězně..

15. 8. 2015

Stálý tlak na branku hostujícího Střekova charakterizoval průběh prvního poločasu. Hostující hráči se málokdy dostali na polovinu Bíliny a zdálo se, že základní otázkou bude, kolik branek Bílina nastřílí. Své jasné šance však neproměnili Watzka, Schuchardt ani bratranci Tůmové. V 37. minutě navíc neproměnil penaltu nejlepší hráč prvního poločasu Záhradský. Tu zapískal rozhodčí po faulu na rychlého a důrazného Fr.Tůmu.

Do kabin tedy šli hráči za bezbrankového stavu.

Druhý poločas byl ovlivněn vyloučením Schuchardta po druhé žluté, jehož faul si nechali rozhodčí napovědět od hostujících hráčů. Tato událost však paradoxně probudila hlavně domácí, kteří zvýšili pohyb a agresivitu při napadání. V 57.minutě padl Watzka v pokutovém území hostů a nařízenou penaltu proměnil Fr. Tůma. Hosté odpověděli o deset minut později, kdy po pěkné kombinaci překonal domácího Kovačku Bednář.

Závěr ale patřil bojovným domácím. V 77.minutě se na malém vápně nádherně technicky uvolnil Fr.Tůma a vstřelil důležitý druhý gól. V 85.minutě pak Z.Levý kolmicí poslal do úniku Kotěšovského a ten v jasné pozici přistrčil ještě nabíhajícímu Záhradskému „do prázdné“ 3:1.

Bílina byla lepším týmem a zvítězila zaslouženě. "Jsme samozřejmě spokojeni s plným bodovým ziskem. Pozitivní je, že jsme byli schopni Střekov přehrát i v deseti. Po vyloučení Schuchardta jsme zvýšili bojovnost a agresivitu a na naší hře to bylo znát. Dokázali jsme vstřelit tři branky a v dramatickém utkání jsme dosáhli vítězství. Tlak na branku Střekova gradoval a všichni jsme věřili, že dnes zvítězíme", zhodnotil utkání Petr Procházka.

Bílina – Střekov 3:1 (0:0)

Branky : Fr.Tůma 2, Záhradský – Bednář