V důležitém souboji máme tři body

2. 5. 2016

Odpoledne v den pálení čarodějnic přijel do Bíliny sehrát další kolo KP nebezpečný tým z Chomutova, soused domácích v tabulce. Přestože se Bílině mimořádně daří a zaznamenala tři vítězství v řadě, stále ještě není zachráněna a nutně potřebuje body. Situace se vyvíjí tak, že z KP může sestoupit až pět posledních týmů a každý bod je velmi cenný. Totéž dobře věděl i soupeř z Chomutova, a proto zahájil zápas s velkou snahou, nedal domácím ani metr prostoru zadarmo. Hra v prvním poločase byla vyrovnaná, Bílina dobývala branku hostů, ti urputně bránili a snažili se o rychlé brejky. Góly však přišly až ve druhém poločase.

V 60. minutě doslal pas za obranu Bečvařík, byl faulován brankářem. K penaltě se postavil střelec domácích Tůma – tvrdou střelu skvěle vyrazil
hostující brankář Plachý.
   O deset minut později padl první gól. Rychlý Záhradský potáhl po pravé straně míč do pokutového území a křížnou střelou   se nemýlil – 1:0.
O pět minut později bylo definitivně rozhodnuto. Střídající Podaný zakončil parádní sólo kličkou „dva v jednom“, kterou zároveň oklamal obránce i brankáře a vstřelil druhý gól - 2:0. Poté už se pouze dohrávalo ve středu hřiště. Bílina čtvrtým vítězstvím v řadě potvrdila výbornou formu a udělala důležitý krok ke klidnému závěru bez sestupových starostí.

Bílina – Chomutov 2:0 (0:0)
Branky: Záhradský, Podaný