V Ervěnicích rozhodl první poločas

14. 4. 2019

Na hřišti vedoucího týmu soutěže sehrála Bílina nejlepší partii ročníku 2018-19. Bezchybný výkon v prvním poločase přinesl čtyřbrankové vedení a pokus o zvrat Bílina v druhé půli nepřipustila. Na vysokém vítězství se podíleli všichni hráči hostů, vyzvednout je třeba skvělého Kovačku v brance, pracovitého Pavlíčka a všechny hráče útočné fáze. Mladí Schüssmann a hlavně Magyar neúnavně pilovali kraje hřiště a dopředu i zpět byli perfektní. V útoku, kde dlouhodobě dominuje Tůma, podal velmi dobrý výkon i Katrenič. V pozápasovém rozhovoru měl největší radost trenér Kovačka z produktivity týmu a také z „návratu ztracených synů“ Masopusta a Augusty, kteří se do Bíliny vrátili  po delší době, v druhém poločase dostřídali a podali velmi dobrý výkon. Pozice v čele tabulky je slibná, ale do konce soutěže je daleko a Bílinu čekají i soupeři, kteří menší fotbalovost nahrazují agresivitou a extrémní bojovností. To Bílině dělá potíže.

Jak padaly góly? Ve 3. minutě byl sražen ve vápně Schüssmann a penaltu proměnil Tůma – 0:1. 9. min.- odraženého míče se zmocnil Pelikán a tvrdou střelou z dvaceti metrů trefil k levé tyči – 0:2.Ve 23. minutě centroval Bečvařík a obránce hlavou přehodil bezmocného brankáře- „krásný vlastenec“ – 0:3. 41.min.-brejk po ose Magyar-Tůma – Katrenič do prázdné branky 0:4. 51.min. neobsazený Šlachta po rohu -1:4. 58.min. Tůma si navedl míč z levé strany do středu a střelou k bližší tyči – 1:5. 60.min.Hromas po závaru -2:5.

Ervěnice – Bílina  2:5 (0:4)

Branky: Tůma 2, Pelikán, Katrenič, vlastní Vytrhlík- Šlachta, Hromas

Sestava Bíliny: Kovačka – Bečvařík, Šoufek, Zavadil, Baran – Schüssmann, Pavlíček, Pelikán, Magyar- Katrenič, Tůma

Třídali: Masopust, Augusta, Kozler, Junek