V Horním Jiřetíně fotbal zaplakal

2. 11. 2014

Utkání v Jiřetíně bylo výkonností obou týmů remízové. Domácí mužstvo hraje rychlý, technický fotbal, Bílina se snažila o svoji hru s presingem, přihrávkami na nabíhající útočníky po kombinaci ve středu pole. Utkání však výrazně ovlivnila už 16. minuta, kdy rozhodčí nechal běžecký souboj našeho obránce Karla s útočníkem domácích dojít z poloviny hřiště až do pokutového území a tam nařídil podle mínění všech přihlížejících nesmyslnou penaltu. Brankář Vondráček si na míč sáhl, gólu však nezabránil. Zbytek poločasu byla Bílina lepším týmem, goĺ však nepadl.
   V 10.minutě druhého poločasu po kopu z rohu skórovali domácí podruhé.
Od té chvíle se Bílina postupně dostávala do tlaku, který vyvrcholil v 68. minutě. Kapitán Mergl nádherně natáhl z 35 metrů a brankář domácích jen fascinovaně sledoval, jak se míč třepe v pravém horním rohu. Gól, kvůli kterému stojí za to chodit na fotbal. To však byl poslední pěkný moment utkání. Režii zápasu vzal do rukou rozhodčí Oborník. Tomu hodně „pomohl“ střídající Denis Podaný. To je výborný fotbalista, silný na míči, ale bohužel nezvládá emoce. Po jeho žluté kartě za protesty se nehrálo dvě minuty, po jeho dalším zbytečném faulu uprostřed hřiště domácí za nezúčastněného přihlížení rozhodčího ošetřovali zraněného hráče téměř pět minut. Když v závěru rozhodčí oznámil , že nastaví jedinou minutu, vypukly emoce, jejichž výsledkem byla červená karta pro Mergla a domácího útočníka. Nakonec zápas byl ukončen bez jakéhokoli nastavení, což vyvolalo další emoce na hřišti, při odchodu i v kabinách. „Dnes jsme rozhodně nebyli horším týmem a porážku jsme si nezasloužili. Utkání bylo podle našeho názoru řízeno jednoznačně ve prospěch domácích a chápu naše hráče, kteří v závěru neudrželi emoce. Je mi líto lidí, kteří mají potřebu dělat fotbal způsobem, kterého jsme dnes byli svědky. A už vůbec nechápu, jak takovéto vítězství může někoho těšit“, hodnotil po utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.

Statistika:

Horní Jiřetín-Bílina 2:1(1:0)
Sestava Bíliny: Vondráček - Žemba (59.Říha) Karel, Gutsch (67.Bečvařík) Mergl, Pavlíček, Levý, (67.Podaný), Vlasák, Schuchardt (59.,Katrenič).Tůma, Kotěšovský (79.Ročenovič)