V infarktovém závěru jsme získali bod..

1. 5. 2013

Krásný fotbal v Lounech, bída doma s Modrou. Tak se dá nazvat proměna bílinských fotbalistů během jednoho týdne. Úvod sice patřil domácím, ale míč drželi v uctivé vzdálenosti od branky hostů, až v 17.minutě nedosáhl na míč Augusta po pěkné přihrávce Žemby. Před domácí brankou se blýskalo o dvě minuty později, Horyna se dostal k odraženému míči a běžel sám na Vondráčka, ten vykopl   střelu nohou. Potom střílel z dálky hostující Čapek a Modrá hru vyrovnala. Po půl hodině hry vystřelil vedle Levý a uhodilo na druhé straně. Po rohu domácí obrana váhala s odkopem a pohotový Čapek se trefil k tyči – 0:1. Domácí odpověděli bombou Pavlíčka, ale ta mířila vedle.

Druhý poločas začal dokonce náporem hostů a po hodině hry se rozhodl trenér Kovačka střídat. Ovšem další šanci měli opět hosté, kdy se Horyna pokoušel přehodit Vondráčka, ale míč skončil nad. Velkou šanci měla Bílina v 67.minutě, Katrenič našel ve vápně přesně Barana, ale ten pálil nad. Další šanci zmařil domácím brankař Chadraba, když včas vyběhl proti Levému. V 75.minutě vyběhl proti míči mimo pokutové území Vondráček a za nastřelenou ruku byl na pokyn pomezního rozhodčího Ipsera vyloučen. Bílina neměla druhého brankaře a tak se do branky postavil Baran. Ovšem převaha hostů netrvala dlouho, a za druhou žlutou kartu byl vyloučen kapitán Čapek. V 83.minutě se trefil z trestného kopu Havrda a diváci se zvedli k odchodu – 0:2. Ovšem hned po rozehrání byl v pokutovém území faulován Katrenič a domácí kopali penaltu. Levý sice vystřelil k tyči, ale Chadraba penaltu chytil. Ale ještě nebyl konec. Levý chybu napravil v 89.minutě a snížil – 1:2. Ve třetí minutě nastavení dostal druhou žlutou kartu domácí Martin Choutka a byl vyloučen. A o minutu později lízl trestný kop Levého střídající Gutsch a zachránil pro Bílinu bod.
„Byl to infarktový zápas, jsme rádi za bod, ale stálo při nás obrovské štěstí. Přijali jsme hru soupeře a to byl náš konec,“ uvedl trenér domácích Jaroslav Kovačka.
Branky: 89.Levý, 90.+4 Gutsch – 32.Čapek, 83.Havrda
ŽK: 5 – 8                    ČK: 75.Vondráček, 90.+3 Choutka M. – 78.Čapek
Diváci: 90           Rohy: 2 – 5
Rozhodčí: Beneš – Roháč, Ipser

Bílina: Vondráček – Žemba, Vosátka (64.Choutka M.), Choutka O., Mergl - Bečvařík (78.Gutsch), Pavlíček, Augusta, Baran – Levý, Novák (60.Katrenič)