V Krupce jsme začátek nezvládli

22. 10. 2017

Po výborném výkonu doma proti Žatci přijela Bílina k derby do Krupky a předvedla bídný první poločas. Krupka využila váhavost bílinské obrany a neschopnost zálohy a útoku udržet míč a nastřílela hostům za poločas čtyři góly. Prvním překvapením pro diváky bylo, že jen na lavičce zůstal bílinský útočník Kotěšovský, který měl v posledních zápasech výbornou formu. Na hřiště se dostal až ve druhé půli. Jak padaly góly?  V 7. minutě zaběhl Kolář za obranu na hranici ofsajdu, dostal přesný pas a nemýlil se. Ve dvacáté minutě po chybě obrany a rychlém brejku zvýšil Rilke na 2:0, stejnou situaci dobře vyřešil o šest minut později Caithaml – 3:0. Gólový účet za první poločas dovršil v poslední minutě znovu Kolář po chybě Kovačky. V druhém poločase se Krupka pod dojmem jasného vedení uchýlila k exhibiční hře, obránci si bohorovně přihrávali ve vápně a málem se jim to nevyplatilo. Bílina přidala, hráči dobře napadali už vysoko na půlce domácích a v 62. minutě vybojovali penaltu po faulu na Rokose . K míči se postavil netradiční střelec Augusta, kterému umožnili spoluhráči gólem oslavit narození dítěte. Augi  nezaváhal . K  zajímavé situaci došlo o několik minut později – domácí brankář Slanina zahrál rukou mimo pokutové území ve snaze   zabránit Kotěšovskému   v proniknutí k brance a dostal červenou kartu. Z následného trestného kopu nachytal náhradního brankáře Katrenič pěknou střelou do protipohybu – 2:4. Ačkoli zbytek utkání se hrál většinou na polovině domácích a ojedinělé brejky řešil výborně pozičně Kovačka, další branka už nepadla a utkání bylo bez prodloužení ukončeno. Možná, že v tuto chvíli chyběl Tůma, který umí hrát v tlaku.

Krupka - Bílina  4:2 (4:0)

Sestava Bíliny: Kovačka - Katrenič, Šoufek, Mergl, Baran - Hurt, Augusta, Pavlíček, Procházka -Tůma, Rokos

Střídali: Bečvařík, Kotěšovský