V Krupce skončila vítězná série

9. 5. 2016

Krásné počasí svědčilo okresnímu derby mezi Krupkou a Bílinou. Hrál se fotbal plný vyložených šancí, tak trochu v „obráceném gardu“. Zatímco domácí se soustředili na obranu, z které podnikali rychlé brejky přes Rilkeho většinou na D. Valentu, hosté z Bíliny hráli technický fotbal s dlouhým držením míče, které většinou vyústilo finální přihrávkou na hroty Kotěšovského nebo Tůmu. Opticky měla Bílina většinu zápasu převahu, na množství šancí by utkání svědčila remíza.

Po prvním gólu Krupky cítila Bílina oprávněně křivdu. Po jasném faulu domácích (sražení hostujícího hráče rukama viděl celý stadion kromě rozhodčích) se dostal k míči Rilke a hlavou přiklepl před branku spoluhráči – 1:0.

Bílina do poločasu zaslouženě vyrovnala . Tůma našel v náběhu „rychlíka“ Kotěšovského a ten si v souboji s brankářem poradil -1:1.

Krupka výborně vstoupila do druhého poločasu.Ve 48. minutě po zbytečném rohu skóroval D. Valenta. Další goĺ padl znovu po hrubé  chybě obránce v 67. minutě.

Posledních dvacet minut probíhalo za drtivého tlaku Bíliny, která úplně otevřela hru a vytvořila si množství šancí – Tůma, střídající Katrenič, Záhradský, Karel…Vyložené šance měla v odkryté obraně z brejků  i Krupka, ale díky výbornému Kovačkovi už další gól do sítě hostů nepadl. Gólové skóre zápasu uzavřel Záhradský z voleje po krásném pasu Pavlíčka v 85. minutě. Výborný výkon v dresu Bíliny podával neúnavný bojovník a motivátor Karel.

I přes enormní snahu  Bíliny další gól nepadl. Krupka poslední čtvrthodinu takticky ušetřila  spoustu času. Rozhodčí nenastavil ani minutu. "Dnešnímu utkání by slušel nerozhodný výsledek. Šancí na srovnání jsme si vytvořili dostatek. Každý den ale posvícení být nemůže. Jsme rádi, že jsme odehráli dobré utkání proti silnému soupeři, i když porážka nás rozhodně netěší. Určitě jsme dnes horší nebyli", okomentoval utkání Petr Procházka.

Krupka – Bílina 3:2 (1:1)

Branky Bíliny: Kotěšovský, Záhradský

Sestava Bíliny: Kovačka – Bečvařík, Karel, Mergl, Baran –Záhradský, Pavlíček, Král, Levý – Kotěšovský, Tůma

Střídali: Katrenič, Podaný, Kozler