V Lounech branka nepadla..

23. 4. 2013

V oslabené sestavě nastoupila Bílina na trávníku FK Louny. Chyběly oba stopeři Vosátka a Gutsch, motor zálohy Augusta a také útočník Kotěšovský. Trenér Kovačka postavil místo Augusty dorostence Filipa, který si před týdnem odehrál prvních 15 minut za áčko, a na lavičce měl další čtyři dorostence. Ale Bílina u Ohře válela. V 6.minutě vypálil z hranice šestnáctky Levý a byl z toho roh. Ve 12.minutě měli největší šanci domácí.  Jarolím byl sám před brankou, ale hlavičkoval nad. To již měli Louny  převahu a na branku Vondráčka se valil jeden útok za druhým, ale bez zakončení. Ovšem po deseti minutách krásně vypálil pod břevno Levý a brankař Hanus měl plné ruce práce. Poměr sil se  postupně vyrovnal a metr srovnal i rozhodčí Černý. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a diváci viděli zajímavý fotbal. Nejdříve střelu Suchého brankař Vondráček chytil a potom se dostal do výhodné pozice Levý. Domácí reklamovali ofsajd, ale on postupoval sám z levé strany, napravo měl volného Bečvaříka, volil střelu, která skončila vedle. Ovšem ve 33.minutě musel ukázat své umění Vondráček, když vyrazil střelu Matyáše. Ve 44.minutě si dávali v šestnáctce domácí přednost a nakonec slabou střelu Vondráček chytil.

Bílinský brankař se předvedl i na počátku druhého poločasu, když vyrazil hlavičku pod břevno. Největší šanci zápasu měl v 53.minutě Bečvařík. Po uklouznutí stopera Lazarika běžel sám na brankaře Hanuse, chtěl ho obstřelit, ale míč skončil vedle levé tyče v zázemí. Hosté většinu akcí táhli po pravé straně a často zapomínali nalevo na volného Barana.  Do hry se zapojili další bílinští dorostenci Masopust a Katrenič. Svým pohybem dělali domácí obraně hodně starostí. V 75.minutě vystřelil tvrdou střelu Žemba a domácí brankař ji musel likvidovat nadvakrát. O pět minut později zatáhl míč po pravé straně Katrenič, přihrál před branku Masopustovi a ten tísněn střílel vysoko nad. V 90.minutě měli po rohu šanci domácí, ale Vondráček hlavičku chytil. V nastavení byl na hranici šestnáctky sražen Levý, ale rozhodčí ponechal pouze výhodu. Druhou nulu za sebou vychytal Vondráček, spolehlivě hrála stoperská dvojice Novák – Choutka Ondřej. V záloze tradičně Pavlíček a překvapil Choutka Martin. V útoku vynikal Levý.
„Pochválit musím celý tým za bojovnost a nasazení. Chyběli nám klíčoví hráči a přitom při troše štěstí jsme mohli i vyhrát. Měli jsme vyložené šance. Pochválit musím i dorostence, Filip nezklamal a Katrenič s Masopustem rozhýbali útok. Odehráli jsme dva zápasy s nulou, to ukazuje, že obrana dobře funguje,“ byl spokojen trenér Jaroslav Kovačka.  V sobotu v 17 hodin přivítá Bílina doma Modrou.
ŽK: 1 – 1           Rohy: 6 – 4          Diváci: 170          Rozhodčí: Černý Fr. - Růžička, Čáka

Bílina: Vondráček – Žemba, Choutka O., Novák, Mergl – Choutka M. (68.Katrenič), Pavlíček, Filip (54.Masopust), Baran (86.Záhradský) – Levý, Bečvařík