V mrazivém duelu bereme tři body!

18. 3. 2018

Staronový trenér Bíliny Kovačka naordinoval hráčům do prvního domácího zápasu útočný fotbal. Po ztrátě míče hráči ihned atakovali soupeře a Modrá nevěděla, kam skočit. Realizaci převahy domácích vzal na sebe hlavně střelec a rychlík v útoku Fr. Tůma. Dobře ho podporoval vepředu Kotěšovský a Šoufek, kterého Kovačka vysunul z obrany do ofenzívy, v některých fázích první půle hrál dokonce těsně pod hrotem. Líbil se i Hromádko, obrana pracovala spolehlivě, Vondráček v brance byl bez práce. Ve 12. minutě si Tůma našel míč před brankou a nekompromisně zavěsil. Ve 30. minutě střídal zraněný Bečvařík a na hřiště přišel Procházka, který svou rychlostí  na hosty platil a vytvořil několik skvělých akcí. Hned po příchodu poslal ideální míč do běhu Tůmovi, ten zprava umístil přesný míč k bližší tyči -2:0. Pár minut před koncem poločasu Tůma znovu unikl po pravé straně a byl sražen- penalta. Příležitost na třetí gól však Tůma nedostal – při faulu byl zraněn a do druhé půle nenastoupil. Penaltu si vzal na starost Mergl- a nedal…Před koncem poločasu unikl Procházka a předložil tutovku Hromádkovi – 3:0.  Obraz hry se ve druhém poločase změnil. Domácí u vědomí třígólového náskoku povolili, přestali presovat, a přenechali střed pole soupeři. Naštěstí Modrá v současné formě není schopna přehrávat soupeře a její tlak byl platonický, bez gólového vyjádření. Bílina tedy zápas v klidu dohrála, dostala dokonce ještě šanci z penalty – tu však neproměnil tentokrát Kotěšovský. Jasná výhra za výkon v první polovině těší, malé varování však pro trenéra za hru v druhém poločase zůstává, zvláště po kolapsu Sparty v druhé půli derby se Slávií o pár hodin později. "Dnešní podmínky nebyly pro fotbal zdaleka ideální, proto jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Mohli jsme navíc vstřelit několik branek ve druhé půli, kdybychom ve finálních fázích útočných akcí byli trochu přesnější. S výsledkem i výkonem týmu jsme však samozřejmě spokojeni", okomentoval duel Petr Procházka.

Bílina – Modrá 3:0(3:0) Banky:Tůma 2, Hromádko

Sestava Bíliny : Vondráček – Bečvařík, Pavlíček, Mergl, Baran – Hromádko, Šoufek, Coufal,Čermák –Kotěšovský, Tůma

Střídali :Procházka, Tirb, Skuthan, Chiriac