V posledním domácím utkání jsme branku nevstřelili

8. 6. 2014

Jak vstřelit branku. Tato otázka se stává pro bílinský tým v  zápase zásadní. Ani v posledním domácím utkání s podprůměrným Milešovem se nepodařilo domácím skórovat. Hráčům nelze upřít snahu, běhají, vytvářejí stálý tlak na soupeře, ale finální fáze se nedaří. Potom se naskytne otázka, jestli se podaří soupeři proměnit ojedinělou šanci a hrozí ztráta tří bodů.To se málem stalo ve 21. minutě, kdy brankář domácích Vondráček musel dvakrát likvidovat vyloženou šanci hostů. O dvě minuty později stejně skvěle zasáhl ochránce svatyně Milešova, když s vypětím všech sil zneškodnil nájezd Kotěšovského. Další obrovská šance domácích přišla před koncem poločasu, kdy postupně Schuchardt a Vlasák neproměnili tutovky.

V druhém poločase tlak domácích sílil, ale vyložené šance prostě nebyly. Hosté šetřili čas a v odpoledním vedru viditelně ztráceli sílu. Několik rohů, které dobře zahrával Baran, odvrátili jen se štěstím. Nakonec se dočkali závěrečného hvizdu. V penaltách se vytáhl domácí brankář Vondráček, který nejprve rukou zastavil „panenkovskou „ penaltu hostů a ve třetí sérii se zaskvěl zákrokem u levé tyče. Protože Mergl a Vlasák své střely jistě proměnili, Bílina získala dva body. "Ve velkém horku náš tým dřel, herní převaha byla jasná v průběhu celého utkání. Několik brankových příležitostí jsme si vytvořili, do konce jsme je ale bohužel dotáhnout nedokázali. Proměňování šancí nás trápí celou sezónu. Uvidíme, zda se nám podaří útok v průběhu letní pauzy posílit", okomentoval průběh zápasu prezident FK Bílina Petr Procházka.

Bílina - Milešov 1:0 np(0:0)

Sestava: Vondráček - Bečvařík (66.Vosátka), Mergl, Pavlíček, Baran - Schuchardt (69.Katrenič), Augusta, Vlasák, Záhradský, Levý - Kotěšovský (79.Gutsch)