V posledním vezeme kole dva body z Litvínova

15. 6. 2015

V posledním kole KP hrála Bílina na hřišti vítěze KP Litvínova.Utkání začalo kvůli bouřce skoro o hodinu později. Hrál se bezstarostný fotbal bez tlaku a ukázalo se , že hostující fotbalisté jsou schopni hrát pohledný fotbal, vytvořit si šance i dávat góly.Zajímavostí zápasu bylo, že všechny branky padly hlavou po centrech z pravé strany.V 30.minutě po standardce skórovali domácí – 1:0.O deset minut později na roh Záhradského vyskočil nejvýše Karel – 1:1.

Na začátku druhého poločasu šli znovu do vedení domácí, ale v 80. minutě odcentroval Bečvařík a Augusta zblízka hlavou nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Utkání dospělo do pokutových kopů. V nich potvrdil mladý brankář Kovačka, že se mu tento zápas mimořádně povedl. Už v průběhu zápasu chytil několik vyložených šancí domácích, v pokutových kopech kraloval a chytil dvě prudké, dobře umístěné střely domácích.Ti proměnili jen jednu penaltu, zatímco u hostů se nemýlili Vlasák, Záhradský a Pavlíček. Dva body z mistrovského Litvínova jsou dobrým závěrem sezóny 2014-2015. "V dnešním utkání jsme viděli dobrý fotbal z obou stran. V utkání šlo pouze o to zahrát si fotbal a na hřišti to bylo vidět. Spousta šancí na obou stranách a pěkné branky. Nás samozřejmě těší bodový zisk ze hřiště týmu, který celkem s přehledem letošnímu ročníku dominoval. Gratuluji Litvínovu k postupu a přeji dobrou sezonu i v divizi", okomentoval utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.

Litvínov – Bílina 2:3 p (1:1)

Branky: Karel, Augusta, rozhodující penalta Pavlíček

Sestava: Kovačka - Bečvařík, Pavlíček, Karel, Mergl (46.Choutka) -

Vlasák, Záhradský, Augusta, Levý (46.Procházka) - Katrenič (55.Rokos), Kotěšovský