V premiéře vítězství v Proboštově

24. 8. 2014

Cenné body z Proboštova

Mladý bílinský tým výborně vstoupil do sezóny 2014/15 v krajském přeboru Ústeckého kraje. Na zkušený tým z Proboštova zvolil trenér Kovačka účinnou taktiku, ve které spoléhal hlavně na průniky „rychlíků“ v útoku za proboštovskou obranu.Oba bílinští útočníci Kotěšovský a Tůma se zhostili tohoto úkolu na výbornou. Už ve 12. minutě výborný nákop brankáře Vondráčka našel na levém křídle rozběhnutého Kotěšovského, který pronikl do vápna a trefil přesně ke vzdálenější tyči.
   V další fázi probíhal zápas bez větších šancí a bez fotbalové krásy. Oba týmy bojovaly urputně ve středu pole. Zápas nabral typickou podobu začátku sezóny. Těsně před poločasem Bílině vyšla nacvičená standardka -po centru Tůmy přesně trefil hlavou Vlasák .  Na gólu do šatny má zásluhu i výborný průnik Říhy, který byl zastaven faulem proboštovské obrany.
 Hned po zahájení druhého poločasu domácí zápas zdramatizovali. Po nedůslednostech a nedůrazu obrany se snadno prosadil technik Denis Egrt, bývalý hráč Bíliny. Strach bílinských o výsledek netrval dlouho. Od Denise Podaného dostal za obranu skvělý pas Tůma, a ačkoli měl míč na dlouhou  nohu, trefil se přesně „bodlem“.
 Ještě jednou se bojovný Proboštov prosadil. Po chybách ve středu hřiště  putoval míč k proboštovskému – Baranovi 2:3.
 Závěr zápasu byl velmi nervózní, rozhodčí udělil několik žlutých karet, vyloučil i proboštovského obránce. Bílina se však stále snažila hrát fotbal.
V 86. minutě dravě pronikl před branku domácích střídající Katrenič - jasný faul – penalta. Tu bezpečně proměnil kapitán Bíliny Mergl.
   „Utkání v Proboštově s sebou přineslo všechny znaky derby. Výbornou diváckou kulisu, nasazení hráčů, hodně branek, ostré střety. My jsme samozřejmě spokojeni, že si odvážíme tři body. Moc mne navíc potěšil pohled na náš tým v závěru, kdy na hřišti v dresu áčka nastoupili tři hráči ročníku narození 95, kteří u nás začínali (Podaný, Říha, Katrenič, na lavičce ještě brankář Kovačka). Je to výsledek dlouhodobé práce všech kolegů v klubu, za kterou bych jim alespoň touto formou chtěl poděkovat“, řekl po utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.

Proboštov – Bílina 2:4 (0:2)
Branky: Egrt, Baran – Kotěšovský, Vlasák, Tůma, Mergl/p/
Sestava Bíliny: Vondráček – Říha, Pavlíček/78.Bečvařík/, Karel, Mergl- Podaný/94.Žemba/, Vlasák, Augusta, Levý/63.Schuchardt/-Tůma, Kotěšovský/65.Katrenič/