V utkání na půdě vedoucího týmu jsme zvítězili

13. 10. 2013

Za stálého deště nastoupila mužstva TJ Krupka a FK Bílina k  vzájemnému zápasu, který měl rozhodnout o tom, kdo obsadí po tomto kole vedoucí místo v přeboru Ústeckého kraje.

První poločas probíhal za mírné převahy domácích. Už ve třetí minutě bílinský Vondráček reflexivně vytáhl hlavičku Kříže. Hrálo se většinou na polovině Bíliny, ale domácí si gólové šance nevytvářeli. Pozorná obrana hostí odvracela spolehlivě centry i průniky rychlých útočníků Krupky.

V druhém poločase pokračoval tlak Krupky. Po čtvrthodině se hra vyrovnala, Bílina zpřesnila přihrávku a v 64.minutě udeřila. Měšťánek se uvolnil na pravém křídle, poslal přízemní míč napříč pokutovým územím Krupky. Na něj si naběhl bílinský Mergl a bombou po zemi nedal nejmenší šanci brankáři Prokešovi. Tento gól vlil Bílině nové síly a od této chvíle dominovala. V 74. minutě poslal Mergl po levém křídle do brejku Levého, ten unikl obraně a mazácky přehodil brankáře. O minutu později čekal Masopust na úrovni obrany Krupky, převzal přihrávku a po kličce stoperovi domácích bezpečně zavěsil. Přes velkou snahu se Krupce nepodařilo do konce zápasu skórovat a vynikající Vondráček veze do Bíliny již šestou nulu v posledních šesti zápasech. V rozhovoru po zápase Martin Vondráček vyzdvihl zásluhu obrany na neprůstřelnosti Bíliny. Nadšením zářící trenér Kovačka děkoval hráčům za bezvadný výkon. Hra současné Bíliny je skvělou pozvánkou na další zápasy nejen pro fanoušky z Bíliny, ale pro všechny, kteří chtějí vidět fotbal se stoprocentním nasazením, rychlou kombinací a krásnými góly.

TJ Krupka – FK Bílina 0:3/0:0/

Branky: Mergl, Levý, Masopust

Sestavy:

Krupka – Prokeš - Rada, Bačkovský, Fousek/46.Bičák/, Holly - Watzka, Kříž/68.Řezníček/, Caithaml, Zvonek, Tikovský/61.Lejček/, Nelásek

Bílina: Vondráček - Mergl, O.Choutka, Vosátka, Pavlíček - Schuchardt/57.Masopust/, Augusta, Levý/87.Ročenovič/, Záhradský/88.Bečvařík/, Vlasák, Měšťánek/79.Novák/