Ve Spořicích cenná výhra

28. 5. 2019

Na půdě velkého favorita na postup do kraje se Spořicích sehrála Bílina velký zápas. Už po dvaceti sekundách Denis Podaný „bodlem“ na dlouhou nohu prostřelil domácího brankáře. Domácí se štěstím vyrovnali už o pár minut později, když standardku nešťastně tečoval Záhradský nad bezmocného Kovačku. Ten v dalším průběhu neprodyšně zavřel svou svatyni a přiváděl k zoufalství domácí útočníky. Další gól padl v 50 minutě. Střelcem byl Tůma, který z voleje placírkou zužitkoval nahrávku Katreniče. Pak už úřadoval z nezvyklého postu středního záložníka nejlepší hráč na hřišti Masopust, který se dvakrát prosmykl obranou a v 60. minutě nejprve prostřelil domácího brankáře, o 12 minut později mu udělal rychlou kličku. Stav 1:4 se už do konce nezměnil. Po utkání šťastný trenér Kovačka vyzdvihl hru svého mužstva a konstatoval, že domácí vůbec nenašli recept na hru Bíliny. Naděje na postup tedy stále žije, bohužel však Bílina musí čekat na výsledky soupeřů.

Spořice – Bílina 1:4(1:1)

Sestava Bíliny : Kovačka – Bečvařík, Šoufek, Zavadil, Baran – Záhradský, Masopust, Pavlíček, Podaný- Tůma, Katrenič

Střídali: Tirb, Brůna, Junek, Kozler