Výborný výkon v Hrobcích za tři body

24. 4. 2016

Nejlepší výkon jarní sezóny podala Bílina na hřišti v Hrobcích. Ačkoli k těžkému utkání přijela pouze s jedním náhradníkem do pole, od začátku všichni hráči projevovali enormní snahu a Hrobce, které doma dávají hodně gólů, byly zaskočeny trvalým tlakem hostů na míč, důsledným napadáním už od středu hřiště. Běhavý a pracovitý výkon všech hráčů přinesl velice brzy i góly. Ve čtvrté minutě Kotěšovský dobíháním donutil brankáře domácích  ke kopu do autu, který mu vzápětí vhodil Kozler před bránu. Kotěšovský našel nabíhajícího Tůmu a ten do prázdné branky -1:0.

V 15. minutě unikl Tůma a jeho střelu doklepl Kotěšovský – 2:0. O dvě minuty později znovu utekl Tůma a do prázdné branky – 3:0. Uplynuly znovu dvě minuty a tentokrát domácí skórovali po centru zblízka -1:3.
 Potom se gólostroj zastavil, ale Bílina velmi dobře držela domácí ve středu hřiště a nedovolila žádný průnik před Pohlovu branku. Ve 43. minutě dovršil svůj excelentní výkon neudržitelný Tůma třetím gólem – 1:4.
Před poločasem se zranil bílinský brankář Pohl, který byl nemilosrdně sražen ve výskoku a do druhého poločasu nenastoupil.
   Jestli si domácí plánovali, že se pokusí ve druhém poločase o zvrat, byli zklamáni už v 51. minutě, kdy Záhradský poslal oblouk za obranu, dravým sprintem ho doběhl Baran a přesným lobem zvýšil na 1:5. Domácí korigovali v 67. minutě zblízka a tím uzavřeli gólový účet zápasu. Bílina kolektivním výkonem překvapila a převyšovala domácí ve všech směrech. "Dnešní výkon týmu nás všechny potěšil. Zdobilo nás nasazení, rychlá kombinace i důslednost v osobních soubojích. Věříme, že za týden doma náš výkon potvrdíme. Bohužel velikou nepříjemností je zranění brankáře Klause Pohla. Bude nám hodně chybět. Jak dlouho, to v tuto chvíli ještě nevíme", ohodnotil utkání Petr Procházka.

Hrobce – Bílina 2:5(1:4)
Branky Bíliny : Tůma 3, Kotěšovský, Baran
Sestava Bíliny: Pohl - Bečvařík, Karel, Mergl, Baran -Kozler, Pavlíček, Záhradský, Levý – Kotěšovský, Tůma
Střídali : Kovačka, Rokos