Z Brné s prázdnou

3. 5. 2018

Zápas v Brné začala Bílina šancemi a tlakem. Po deseti minutách se dostali domácí k rohovému kopu, Bílina udělala chybu v obsazení hráčů a prohrávala 1:0. O minutu později ztratil po kličce míč ve středu pole Čermák, obránci neodkopli míč a Bílina inkasovala podruhé. Utkání probíhalo podobně jako předchozí zápas Bíliny v Litoměřicích. I v Brné  Bílina dala včas kontaktní gól, když se Tůma uvolnil v pokutovém území a byl sražen. Penaltu bílinský střelec proměnil. To bylo ve dvacáté minutě a tím byl gólový průběh utkání uzavřen.     Druhý poločas Bílina dohrávala v křeči, hráči nedokázali vymyslet kolmici  a raději  přihrávali dozadu a drželi míč až do ztráty. Nedařilo se nikomu, snad jedině Mergl odvedl svoji práci a byl chválen i domácími fanoušky. Ti zaslouží samostatnou zmínku, jejich tlak na rozhodčího byl enormní, výrazy, kterýmí ho častovali,  snad ani do sportu nepatří. Rozhodčí nasadil volný kurz, karty příliš nedával a udržel tento trend až do konce. V prodlouženém čase sečetl bílinskému Podanému několik tvrdých zákroků bez karty a udělil mu přísně červenou za faul, který byl spíše pouze žlutý.

Brná – Bílina 2:1 (2:1)

Branky: Prousek, Králík – Tůma pen.

Sestava Bíliny: Kovačka – Tirb, Mergl, Baran, Bečvařík-Procházka, Podaný, Pavlíček, Čermák – Tůma, Katrenič

Střídali: Paller, Šoufek, Skuthan