Z Postoloprt se třemi body

19. 10. 2015

Velmi dobře nastoupila Bílina do utkání v Postoloprtech. Soupeř hrál nadšený, bojovný fotbal, hned se tlačil do ofenzívy a trošku zapomínal na obranu. Bílina toho zkušeně využila a vytvářela si velmi dobré šance po rychlém přechodu do protiútoku. Už v 11. minutě svým typickým způsobem pronikl Fr. Tůma na brankovou čáru a než stačil přihrát volným spoluhráčům, byl nemilosrdně sražen. Penaltu potom sám s jistotou proměnil. Domácí pokračovali ve stejném duchu a byli znovu potrestáni ve 20. minutě, kdy Bečvařík výborně prostrčil na volného“ Ferryho“ Tůmu a ten svým druhým gólem potvrdil pověst superstřelce KP Ústeckého kraje.

Od 25. minuty došlo ve vývoji zápasu ke změně. Bílina ubrala na půl plynu a soupeř převzal otěže utkání. Útoky domácích byly opravdu nebezpečné a Bílina odvracela s vypětím sil. Ve 43. minutě Postoloprty zaslouženě snížily, když po centru z levé strany se před Pohlem ocitl zcela sám domácí Holečka.

V druhém poločase pokračovali domácí ve snaze o vyrovnání, gól však nepadl, i když v posledních minutách se do útočení zapojoval i brankář Junek. Naopak v závěru zápasu zahodil stoprocentní šanci Zbyněk Levý, kterému ideální míč před bránu předložil Watzka.

Bílina takticky uhájila vítězství a veze cenné tři body. Spravedlivější by byla remíza, ale tak to už ve fotbale chodí.

Postoloprty – Bílina  1:2(1:2)

Branky : Holečka – Fr.Tůma 2

Sestava hostů: Pohl – Žemba, Karel, Katrenič, Mergl –Bečvařík, Schuchardt, Záhradský, Vosátka- Kotěšovský, Fr.Tůma

Střídali : Watzka, Zb.Levý, J. Levý, Kozler