Z Proboštova s porážkou

26. 10. 2015

V dalším zápase KP sehrála Bílina derby utkání na hřišti svého rivala v Proboštově. Ve vyrovnaném utkání měl domácí Proboštov proti Bílině jedinou přednost – větší vůli po vítězství, kterou nakonec přetavil do zisku tří bodů.

Zápas začal mírnou převahou Bíliny, která lépe kombinovala a byla o něco nebezpečnější. Ve 21. minutě se hostům povedl rychlý přechod do útoku, Watzka vysunul Fr. Tůmu a bílinský kanonýr tentokrát místo střely volil nezištnou přihrávku na Kotěšovského, který už neměl problém zasunout míč do sítě Proboštova.

Po vstřelené brance se hra vyrovnala, domácí zvýšili úsilí a výsledkem bylo vyrovnání ve 37. minutě. Bílina v obraně váhala s odkopem a toho využil domácí Petrik, který prostřelil brankáře Kovačku.

Ve druhém poločase Bílina hrozila hlavně ze standardních situací, které výborně kopal Fr.Tůma. Po jedné z nich zatřásl břevnem domácí branky kapitán Bíliny Mergl.

Tak, jak se blížila koncovka, vůle domácích po vstřelení branky se stupňovala. V 65. minutě se Baranovi po závaru u bílinské branky podařilo protlačit míč do za brankovou čáru – 2:1. V 80. minutě definitivně rozhodl Váňa, který u levé tyče hostujícího brankáře vyskočil nejvýše a dal výsledku konečnou podobu. Zvítězili šťastnější domácí. Rozhodčí pískal slušně, podle mínění hostů se však dopustil závažné chyby, když po sražení unikajícího Fr. Tůmy proboštovským brankářem Račukem udělil domácímu kapitánovi pouze žlutou kartu.

Proboštov – Bílina  3:1 (1:1)

Branky : Petrik, Baran, Váňa – Kotěšovský

Sestava Bíliny: Kovačka – Žemba, Karel, Katrenič, Mergl - Záhradský, Pavlíček, Vosátka, Watzka – Kotěšovský, Tůma

Střídali : Bečvařík, Růžička, Levý Zb., Kozler, Levý J.