Z Proboštova se vztyčenou hlavou

5. 5. 2013

Jako noc a den vypadal výkon našich hráčů v Proboštově s porovnáním výkonu před týdnem doma proti Modré. Náš tým vyběhl k očekávanému utkání v silně kombinované sestavě. Gutsch měl pracovní povinnosti, Novák dlouho avizované volno, Vondráček s Choutkou v trestu za ČK. V základní sestavě áčka se v mistrovském utkání poprvé objevil dorostenec Jarda Kovačka v brance. V útoku nastoupil Katrenič. Na lavičce Masopust a Podaný. Do utkání jsme vstoupili jako uragán. První velkou šanci měl Pavlíček. Po zpětném přiklepnutí Augusty střílel těsně vedle. Byli jsme aktivní, hráli v pohybu a odměna v podobě branky přišla brzy. Žemba krásným dlouhým pasem našel Augustu, ten zpětnou hlavičkou "po Kollerovsku" přiklepl Pavlíčkovi a ten z první nedal domácímu brankáři šanci. Naše radost však netrvala dlouho. Sedláček se uvolnil na pravé straně a jeho centr našel mezi obránce naběhnuvšího Blažka, který se z hranice malého pokutového území nemýlil. Radost domácích diváků byla veliká. Další průběh prvního poločasu již byl vyrovnaný, Brankáři žádné dramatické situace řešit nemuseli, i když hra měla spád a diváci museli být spokojeni.

Do druhého poločasu do bílinského útoku vystřídal Masopust a v jeho průběhu ještě Záhradský. Oba naši hru ještě více oživili a závěrečná půlhodina byla v režii mužstva z Kyselky. Bílinští měli míč na svých kopačkách a snažili se o vstřelení vítězné branky. Velkou šanci měl Mergl po rohovém kopu, když přestřelil odkrytou bránu, Augusta se prosadil mezi dvěma stopery ale také netrefil. Největší příležitost měl Masopust, po skvělém uvolnění se ocitl sám před gólmanem Proboštova, ale ten bod pro domácí udržel. Domácí hrozili z rychlým brejků, obrana Bíliny však pracovala spolehlivě. Kovačka v brance podal spolehlivý výkon a soupeři nedal možnost ke skórování. Bílina tak po výborném výkonu zejména ve druhém poločase veze z Proboštova bod.

"S bodem jsme spokojeni, i když jsme zde mohli i vyhrát. Možnosti ke skórování jsme ve druhé půli měli. Celý tým dnes předvedl kompaktní výkon a jsme rádi, že jsme našim příznivcům nahradili zklamání z minulého týdne. Naše hra dnes byla taková, jakou si představujeme, pochvalu zaslouží všichni hráči, protože předvedená hra i výsledek jsou dnes zásluhou všech," řekl nám po utkání trenér Kovačka.

Doplnění autora článku:

Pěkné počasí, výborná návštěva, dobrý výkon všech aktérů utkání bez vulgarit a urážek. Tak má vypadat utkání soutěže jako je krajský přebor. Diváci museli mít dnes dobrý pocit a věřme, že příště přijdou zase.