Zasloužené tři body pro Bílinu

27. 4. 2014

Krásným počasím přivítala bílinská Kyselka dalšího soupeře na cestě krajským přeborem Ústeckého kraje. Před samotným výkopem všichni aktéři utkání minutou ticha uctili památku tragicky zesnulého bílinského hráče Víti Tomana.

Sokol Březno obsazuje spodní příčky tabulky a pro domácí neměl být těžkým oříškem. Bílina plnila od začátku roli favorita a sevřela hosty na jejich polovinu. První šance se podařilo Březnu odvracet, domácí hledali cestu ke vstřelení gólu pomocí rychlé kombinace po stranách. Vysoké centry do pokutového území neměly šanci proti dvoumetrovému Luxovi v brance Března, bylo nutno držet balon u země. Ve 20. minutě předvedli hosté špatný odkop, po dobré práci Vlasáka ve středu pole se dostal do úniku Bečvařík a podél brankáře zavěsil. Branka domácí tým uklidnila a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se podaří znovu překonat obranu hostí, kteří se snažili o ojedinělé sólové výpady.

Do poločasu se stav nezměnil.

Ve druhém poločase se počasí zhoršilo, objevily se první blesky a udeřilo –
-bohužel do domácí branky. Trestný kop z velkého úhlu nadzvedl jeden z domácích hráčů a mladý brankář Kovačka byl bezmocný – 1:1. Domácí na chvíli zkoprněli, do hlavy se vtíraly myšlenky o další ztrátě při jasné převaze. Psychice nepomohly ani zahozené „tutovky“ Augusty a Masopusta krátce po vyrovnání hostů. Naštěstí fotbalový bůh byl tentokrát spravedlivý. V 78. minutě Augusta utaženou placírkou z velkého vápna vymetl šibenici a o pět minut později uvolnil výborný Žemba Kotěšovského, který koncovku zvládl na jedničku.
Nic dalšího se již nestalo i bouřka se Kyselce nakonec vyhnula. „Jsme rádi, že po sérii porážek zůstaly body v Bílině. Hráči dnes projevili potřebnou vůli po vítězství a i přes obdrženou branku po přestávce jsme nepolevili v úsilí a dokázali jsme se proti zahuštěné obraně hostí prosadit. Je pozitivní, že důležitou roli v utkání sehráli naši dorostenci Kovačka, Katrenič a Podaný. Věříme, že se nejen oni stanou v budoucnu pevnou součástí našeho A týmu“, řekl po utkání spokojený prezident FK Bílina Petr Procházka.

Bílina - Březno 3:1(1:0)

Branky domácích : Bečvařík, Augusta, Kotěšovský
Sestava: Kovačka - Žemba, Pavlíček, Mergl, Baran (58.Gutsch, 67.Podaný),