Zasloužené tři body z Března

10. 6. 2019

Fotbalisté Března stále hrají o setrvání v 1.A třídě a proti Bílině vstoupili do utkání velmi agresivně a tvrdě. Dobře běhali a jejich stopeři dominovali ve hře hlavou. Bílina byla fotbalovější a v první půli měla množství standardních situací. Bohužel vzduchem cesta k dosažení gólu nevedla a místo kombinace po zemi volili ofenzivní hráči hostů individuální průniky a utápěli se v kličkách. Soupeř tvrdě zastavoval všechny pokusy Bíliny. Až ve 41. minutě se podařilo vysunout Tůmu a ten obešel i domácího brankáře- 1:0.

Po poradě v kabině už Bílina hru ovládla. Hráči rychleji kombinovali a unikali po stranách, na druhý gól se však čekalo až do 70. minuty. Stál za to – Franta Tůma se nádherně položil z voleje  do centru Záhradského . Když se z publika ozvalo, že tohle  nedal ani Schick v nároďáku, Tůma v euforii do publika odpověděl, že když Patrik přijde, tak ho to naučí…Druhý gól zápas definitivně rozhodl a Bílina vítězství potvrdila třetím gólem Kotěšovského po akci Tůmy . V závěru Bílina dostřídala známého hokejistu Jakuba Procházku, který s mužstvem poctivě trénuje. Ten v poslední minutě  málem skóroval po střele placírou.

Březno- Bílina 0:3(0:1)

Branky : Tůma 2, Kotěšovský

Sestava Bíliny :  Kovačka – Tirb, Zavadil, Šoufek, Bečvařík – Záhradský, Pavlíček, Masopust, Podaný – Tůma, Magyar

Střídali: Kotěšovský, Schüssmann, Brůna, Procházka