Zbytečná domácí porážka s Litoměřickem B

24. 9. 2017

Po drtivém vítězství v Kadani sehrála Bílina domácí zápas proti Litoměřicku B. Zápas se domácím nepovedl. František Tůma v týdnu netrénoval z důvodu lehké virózy a proto zůstal na lavičce. V útoku ho nahradil rychlý Hromádko. Subtilní hráč se vůbec neprosadil proti řízným zadákům hostů. Je to výborný tahový hráč na pravý kraj, hrotový útočník však má jiné úkoly. Litoměřicko dobře  bránilo v osmi hráčích a má zvládnutý rychlý přechod do útočné fáze, tedy zbraně, které používá i Bílina. Ta se proti tomuto stylu neprosadila, útočné akce končily v síti hostující obrany ještě před pokutovým územím. Litoměřicko pak trestalo i sebemenší chyby obrany, Ve 43. minutě se po několika odrazech dostal míč k Heřmanovi a ten nezaváhal – 0:1.   Druhý poločas začala Bílina s Tůmou a získala převahu. Tlak však k brankové situaci nevedl, naopak z rychlého protiútoku skórovali znovu hosté, když Mykhaylo prokličkoval celou obranou Bíliny. V 76. minutě se podařilo snížit – střídající Podaný poslal prudký přízemní centr do šestnáctky a ten dopravil do branky Bečvařík. V závěru zápasu Bílina tlačila na vyrovnání, ale Litoměřicko dobře bránilo. V poslední minutě při brejku hostí přidržel Tůma hostujícího útočníka rukama a ten se v držení dostal do šestnáctky. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou hosté proměnili. Tůma neunesl toto rozhodnutí a byl vyloučen za slovní napadení rozhodčího. Bude domácím chybět minimálně v příštím zápase doma proti Brné.

Bílina – Litoměřicko B  1:3(0:1)

Branka domácích : Bečvařík

Sestava Bíliny: Vondráček – Katrenič, Šoufek, Mergl, Baran-Bečvařík, Pavlíček, Augusta, Pocházka – Kotěšovský, Hromádko

Střídali: Tůma, Podaný