Zbytečná domácí porážka

1. 11. 2015

V prvním poločase sobotního utkání mezi Bílinou a Žatcem se nestalo vůbec nic, co by stálo za zmínku – hrál se nudný fotbal bez šancí a střelby, takže diváci se věnovali spíše klobásám a pivu, než dění na hřišti.

Zajímavý fotbal se hrál na hřišti  na Kyselce až ve druhém poločase.Už ve 49. minutě udělal chybu při výkopu hostující brankář Weisser, míče se zmocnil rychlý Záhradský, předal do pokutového území Tůmovi a ten lehkým obloučkem přehodil brankáře – 1:0.

Bohužel k vyrovnání došlo o pár minut později, kdy bílinská obrana ve snaze o fotbalové řešení váhala s odkopem tak dlouho, až soupeř vsítil. Při této brance šel do riskantního zákroku obětavý Pohl a utrpěl zranění stehna. Byl vystřídán Kovačkou, který inkasoval ještě dvakrát, vždy po chybách obrany. V 70. minutě nechali bílinští obránci volnou levou stranu  a nejlepší hráč hostí Zelinka přehodil Kovačku povedenou placírkou. Ve snaze o vyrovnání nechala obrana o pár minut později otevřená zadní vrátka a tři osamocení žatečtí hráči neměli problém skórovat po třetí. Před touto brankou ovšem rozhodčí neodpískal faul na bílinského kapitána Mergla ve středu pole.

Bílina se nevzdávala ani za tohoto stavu a v 82.minutě snížila po akci Tůmy a povedené střele střídajícího Růžičky. Další závary před brankou hostí však vyrovnání nepřinesly. "Dnes jsme doufali v bodový zisk, bohužel jsme na body nedosáhli. Rozhodla fatální chyba před první brankou v naší síti a zranění Klause Pohla. Před námi jsou teď dvě těžká utkání s celky ze špičky tabulky. Uvidíme, jak se nimi mužstvo vypořádá", okomentoval utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.

Bílina – Žatec 2:3 (0:0)

Branky domácích: Fr. Tůma, Růžička

Sestava: Pohl - Kotěšovský, Karel, Katrenič, Mergl -                Watzka, Záhradský, Levý, Pavlíček, Vosátka - Fr.Tůma

Střídali: Kovačka, Kozler, Podaný, Růžička