11.ročník Bílina Cupu vyhrály Teplice, Bílinští na druhém místě

20. 6. 2010

Velmi nešťastně začal turnaj pro organizátory a to když jim večer v 18:00 zavolal tým Chomutova, že nepřijede. Koho sehnat v tak pozdní hodinu? NaštěstObrazekí končil v tuto dobu trénink Junioru Teplice a trenér Antonín Lang nebyl proti, postavit ještě jeden tým, který by za patnáct hodin zaujal místo Chomutova.

Týmy byly rozděleny na dvě skupiny po šesti týmech. Domácí borci nastoupili k prvnímu zápasu proti Buldokům z Karlových Varů. Hned v první minutě napřáhl z dálky Kryštof Šebor a domácí šli do vedení. Potom se hra vyrovnala a odehrávala se většinou ve středu hřiště, ale žádný z týmů již nedokázal dopravit míč do sítě a tak si domácí, kteří měli územní převahu, připsali nejryObrazekchlejší gól turnaje a první tři body. V druhém utkání narazil bílinský potěr na Duklu Prahu a nutno podotknout, že pražané hráli líbivější fotbal, bohužel pro ně nedávali branky. Domácí měli dvě velké šance a jednu z nich využili, opět se z dálky trefil Šebor. To rozhodlo a vítězství 1:0 bylo velmi cenné. Třetí patnáctiminutový zápas ve skupině byl v duchu derby, Bílina vs. Teplice II. Zápas to byl velmi vyrovnaný se spoustou šancí a takObrazek se oba soupeři rozešli smírně 0:0. „Dnes nás trápí nemohoucnost dát branku, turnaj je teprve v počátku, snad se to zlomí,“ stěžoval si trenér domácích Jan Fritsch. Předposlední utkání skupiny potvrdilo slova trenéra Fritsche. Bílinští porazili ústecký tým Forvard One, ale jen díky penaltě, kterou proměnil Šebor. Domácí útočníci, se opět neprosadili. Poslední utkání ve skupině, mohlo ještě vše zamotat. Adepti na postup byli hráči Baníku Most, Junioru Teplice II, Dukly Praha a Bíliny. Domácí, tedy museli získat alespoň bod v utkání s Baníkem Most, který chtěl také postoupit. Od prvních minut byl duel velmi Obrazekvyhecovaný, hrál se tvrdě, ale v duchu fair-play. Tři minuty před koncem si mostečtí vytvořili obrovský tlak, který korunovali brankou a byli několik málo minut od kýženého postupu. V poslední akci utkání, kdy Bílina vrhla všechny síly do útoku, se po závaru před brankou trefil v posledních vteřinách utkání Saša Ladič a poslal tak svůj tým do semifinále.“Měli jsme obrovské štěstí a opět se musím opakovat, branky dává obránce a útočníci se dnes trápí,“ smutní trenér Fritsch.

O postup do finále narazili bílinští na Litoměřice, které s přehledem vyhráli svoji skupinu, kdy Obrazekjedinou ztrátu jim připravili hráči Viktorie Mariánské Lázně a to za remizu 1:1. Utkání to bylo velmi bojovné, fotbalová miminka od Bořně byla lepším týmem, bojovala a kontrolovala hru. Útočníci ale neměli svůj den a nedokázali dopravit míč mezi tři tyče. Tak na sebe opět musel vzít zodpovědnost Šebor a ze standardní situace pár minutek před koncem rozhodl utkání, 1:0. Domácí splnili svůj slib divákům, že se chtějí probojovat do finále turnaje.

Do finále postoupil tým Junior Teplice II, který porazil své kamarády z týmu Junior Teplice I. V základní skupině se již oba týmy Teplic a Bíliny střetly a utkání skončilo 0:0 a tak se dal očekávat opět boj, kde rozhodne jedna branka. Zápas měl jednoznačný průběh, Teplice tlačili a Bílina se nedostala ani na dostřel. Přesto zodpovědným výkonem domácí ubránili výsledek 0:0 a to si Teplice dovolili pohrdnout penaltou, která skončila mimo. Šlo se tedy na penalty, které měly určit vítěze celého turnaje. Bohužel fotbal je nevyzpytatelný a krutý. Nejlepší hráč domácích Kryštof Šebor, který tým několikrát svoji branou poslal výše v turnajovém pavouku, neproměnil penaltu a tak se tým Junior Teplice II radoval z vítězství 11. ročníku Bílina cupu. O třetí místo zvítězil Junior Teplice I nad Litoměřicemi.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Filip Zika z týmu Dukla Praha. Nejlepší brankář Martin Fiala z týmu Junior Teplice II. Nejlepším hráčem smutný domácí Kryštof Šebor.